Najnowsze wiadomości

3 lutego 2023 23:17

Searen Vacuum AirLift: Nowa generacja oczyszczania ściekówFirma Searen z Cincinnati w stanie Ohio rewolucjonizuje działanie i wydajność oczyszczania ścieków dzięki systemowi Vacuum AirLift (VAL). Nowe i opatentowane podejście do oczyszczania ścieków, VAL jest jedyną technologią, która poprawia i upraszcza usuwanie zanieczyszczeń poprzez cyrkulację wody, ekstrakcję drobnych cząstek i wymianę gazową - wszystko w jednym niezawodnym, energooszczędnym urządzeniu.

Technologia Searen ma idealne zastosowanie w akwakulturze, która jest zrównoważonym podejściem do produkcji żywności o znacznie mniejszym wpływie na środowisko niż inne hodowane zwierzęta. Ryby w zbiornikach hodowlanych szybko wyczerpują zasoby tlenu i produkują dwutlenek węgla oraz odpady stałe. Razem te działania tworzą niekorzystne środowisko wodne, które musi być odpowiednio rozwiązane, aby zapobiec złym smakom, złemu zdrowiu, a nawet śmierci zwierząt hodowlanych. Skuteczne zarządzanie ściekami jest niezbędne, a VAL jest zarówno proste, jak i skuteczne.

Oto jak działa opatentowana technologia. Pompa próżniowa wyciąga nieoczyszczoną wodę ze zbiornika hodowlanego w górę przez pionową windę powietrzną. Gdy woda przemieszcza się w górę przez wewnętrzny cylinder podnośnika powietrznego, ciśnienie atmosferyczne wpycha do wody tlen. Tlen łączy się z niepożądanymi gazami, takimi jakCO2, N2 iH2S, oraz z cząsteczkami wody, tworząc gęstą pianę na szczycie rury. Piana jest odsysana próżniowo i wychwytywana do odpowiedniego wykorzystania lub usunięcia. Oczyszczona i natleniona woda spływa następnie grawitacyjnie w dół zewnętrznej rury i wraca do zbiornika hodowlanego.

Emmanuel Briquet, międzynarodowo uznany ekspert w dziedzinie zrównoważonej akwakultury i współzałożyciel/CEO firmy Searen, wyjaśnił, że prostota VAL zapewnia korzyści na każdym poziomie. "Ponieważ VAL jest sam w sobie pompą, eliminowane są zewnętrzne pompy i podsystemy pomocnicze konwencjonalnego recyrkulacyjnego systemu akwakultury. Zmniejsza to nakłady inwestycyjne, zużycie energii, złożoność systemu, fizyczny ślad i koszty operacyjne. A ponieważ VAL jest procesem fizycznym, a nie chemicznym, nie wymaga stosowania flokulantów. Oznacza to brak kosztownych materiałów eksploatacyjnych".

W systemach VAL zastosowano kłowe pompy próżniowe DZS065V i DZS150V firmy Atlas Copco. "Firma Atlas Copco cieszy się dobrą reputacją w zakresie urządzeń przemysłowych, które są dobrze zaprojektowane i niezawodne" - powiedział Briquet. "W środowisku morskim szpony ze stali nierdzewnej i powłoki odporne na korozję w tych pompach Atlas Copco są dodatkowym atutem. Chcemy mieć najlepszy sprzęt o największym potencjale, który pomoże nam odnieść sukces, a firma Atlas Copco jest tu dla nas". Searen przełamuje nowe schematy dzięki firmie VAL, a jeśli pojawia się problem, wspólnie znajdujemy rozwiązanie. Posiadanie właściwych danych i otwarta komunikacja mają kluczowe znaczenie. Szczególnie pomocni okazali się dla nas Steve Nash i Joe Ritter z firmy Atlas Copco".

Chociaż akwakultura jest obecnie głównym rynkiem, na którym skupia się firma Searen, Briquet aktywnie rozwija dodatkowe rynki Ameryki Północnej dla firmy VAL. "W remediacji wód gruntowych, ściekach komunalnych i przemysłowych jesteśmy albo na wczesnym etapie rynku, prowadzimy pilotaż lub prowadzimy badania i rozwój" - powiedział. "Ropa i gaz to również nasza przyszłość. Wszystkie te rynki mają różne wizje, podejścia i zastosowania, ale podstawowa technologia VAL jest taka sama. Skupimy się na tym, co robimy dobrze, i będziemy współpracować z firmą Atlas Copco, aby zwiększyć nasze możliwości. Każde miejsce, w którym można zastosować technologię VAL, to rynek, na którym Atlas Copco jest już obecny. VAL wejdzie na te rynki, a my uważamy, że współpraca może sprawić, że stanie się to szybciej. To przyniesie korzyści firmie Searen, Atlas Copco i każdej organizacji, która musi oczyszczać ścieki."

Zalety systemu Searen Vacuum AirLift:

  • Najwyższa jakość wody
  • Mniejsza ilość sprzętu i miejsca
  • Prostota konstrukcji zapewniająca zmniejszenie liczby awarii i zwiększenie czasu sprawności
  • Znacznie niższe nakłady inwestycyjne i koszty operacyjne

Aby dowiedzieć się więcej o systemie Searen Vacuum AirLift, odwiedź stronę www.searen.com.

Sucha kłowa pompa próżniowa DZS Zalety:

  • Prosta, wytrzymała i kompaktowa
  • Wydajność energetyczna i zgodność z VSD
  • Odporna na korozję
  • Bezolejowa komora pompy
  • Sterowanie pod klucz i opcje VSD

Aby dowiedzieć się więcej o suchej kłowej pompie próżniowej DZS, odwiedź stronę https://www.atlascopco.com/en-us/vacuum-solutions/products/dry-vacuum-pumps/single-stage-dry-claw-vacuum-and-overpressure-pump/dzs-dry-claw-vacuum-pump.