Najnowsze wiadomości

15 lipca 2024 12:27

Innowacyjne rozwiązanie w stacji kompresorowej MississippiStojąca woda w rurociągach gazu ziemnego może oznaczać katastrofę. Wprowadzenie wody do rurociągu może mieć dwa główne skutki. Pierwszym z nich jest ograniczenie przepływu. Woda zalegająca na dnie rury zmniejsza średnicę wewnętrzną, wymagając większego ciśnienia w celu utrzymania natężenia przepływu. Choć jest to niewygodne, nie zawsze jest szkodliwe. Poważniejszym problemem jest korozja. Rury transportujące gaz ziemny nie są przeznaczone do zatrzymywania wody, która może powodować degradację materiału. Z czasem korozja zmniejsza grubość ścianek, prowadząc do nieszczelności lub - w najgorszym przypadku - pęknięcia rur. Kiedy zawory pozostawiono otwarte na stacji kompresorowej w Mississippi, duże ilości wody dostały się do rur, zalewając je szkodliwą wodą.

Załoga stacji kompresorowej nie mogła odwodnić rur przy użyciu tradycyjnej techniki piggingu. Tłoki to małe narzędzia wprowadzane do rurociągu, które mogą być używane do czyszczenia, konserwacji i separacji płynów. W stacji Mississippi nietypowa konfiguracja systemu rur, mała średnica i zakończenie w dużym wewnętrznym zbiorniku odbiorczym oznaczały, że tłok nie był realną opcją. Do osuszenia rur potrzebne było powietrze, a wykonawca bezskutecznie wypróbował początkowe rozwiązanie ze sprężarką. Siedem maszyn nie było w stanie usunąć wody z systemu rur.

Tydzień ulewnych deszczy spotęgował problemy na stacji. Potop nieustannie zalewał rury, uwalniając nawet sześć cali deszczu w ciągu jednego dnia. Gdy produkcja stanęła w martwym punkcie, a rozwiązania nie było widać, Spencer Snow, menedżer ds. sprzedaży w firmie Atlas Copco, wkroczył do akcji i dostarczył skuteczne rozwiązanie.

Odpowiedzią były w 100% bezolejowe sprężarki i niestandardowy pakiet wymienników ciepła, który wytwarzał gorące, suche powietrze nawet w nasyconych warunkach. Zespół był zachwycony znakomitymi i natychmiastowymi rezultatami.

Zmarnowany wysiłek i zasoby poświęcone na nieskuteczne odpowiedzi złożyły się na wysoki koszt, który można było zrównoważyć, znajdując odpowiedniego partnera z odpowiednią wiedzą za pierwszym razem. Dzięki innowacyjnym pakietom dla różnych miejsc pracy i zastosowań, Atlas Copco Rental zapewnia szybkie i wydajne rozwiązania w zakresie sprężonego powietrza, które pomagają zespołowi oszczędzać czas, energię i pieniądze.

W jaki sposób rozwiązania Atlas Copco Rental pomogły Twojemu zespołowi? Daj nam znać w komentarzach poniżej.