Najnowsze wiadomości

24 maja 2024 0:09

Top Produkt: Odzyskiwanie energiiZ okazji 140. rocznicy istnienia firmy poprosiliśmy kilku menedżerów ds. produktów o opowiedzenie o swoim ulubionym produkcie Atlas Copco. Pierwszą część tej serii przedstawiliśmy trzy tygodnie temu; można ją przeczytać tutaj. W tym tygodniu odpowiedzi udzielił Tom Poot, wiceprezes i kierownik linii biznesowej w amerykańskim oddziale Oil-free Air.

"Moim ulubionym produktem firmy Atlas Copco musi być nasz system odzyskiwania energii. Instalując system odzyskiwania energii, klienci korzystający ze sprężonego powietrza zyskują ogromne oszczędności na kosztach energii. Sam fakt, że można zamienić 80-100% energii sprężarki w ciepło nadające się do ponownego wykorzystania, jest wręcz zdumiewający. System jest prostym, sprawdzonym rozwiązaniem, które pomaga klientom zużywać mniej energii, co z kolei przynosi korzyści dla środowiska naturalnego i wyników finansowych klientów."

Tom Poot dołączył do firmy Atlas Copco w 1998 roku jako inżynier projektu. W 2002 r. awansował na stanowisko kierownika projektu w tej samej grupie, a w latach 2004-2008 był kierownikiem ds. inżynierii powietrza bezolejowego. Poot powrócił do marketingu sprężonego powietrza w 2008 roku jako kierownik ds. marketingu produktów w linii dużych sprężarek Z firmy Atlas Copco. W 2012 roku objął stanowisko kierownika linii biznesowej ds. bezolejowego powietrza. Poot zdobył tytuł magistra inżyniera elektromechanicznego na Uniwersytecie w Gandawie w Belgii i ukończył studia podyplomowe z zakresu ekonomii biznesu na IPO w Antwerpii.