Najnowsze wiadomości

15 lipca 2024 14:19

System sterowania sprężarką - proste rozwiązanie skomplikowanego problemuCzasami skomplikowane problemy mają stosunkowo proste rozwiązania. Ale czasami rozwiązania wydają się proste tylko ze względu na technologię zastosowaną do ich rozwiązania.

Niedawno duży dostawca usług komunalnych zwrócił się do firmy Atlas Copco o przegląd systemu sprężonego powietrza. Przedsiębiorstwo borykało się z ciągłym i dość skomplikowanym problemem: jeśli trzeba było wyłączyć jedną z pięciu sprężarek, prawie zawsze powodowało to wyłączenie kolejnej, co przeciążało system i powodowało przerwy w świadczeniu usług.

Po przeanalizowaniu systemu przedsiębiorstwa zespół Atlas Copco zaproponował rekonfigurację systemu, która obejmowała zintegrowany system sterowania sprężarkami. System sterowania monitoruje i reguluje obciążenie sprężarek, a także uruchamia system, który zmienia ich skład, wybierając najlepiej dopasowaną kombinację w celu zapewnienia optymalnej wydajności.

Po wprowadzeniu niewielkich modyfikacji sterownik zaczął monitorować i kierować różnymi elementami systemu, w tym osuszaczami i zaworami. W ten sposób wyeliminowano awarie systemu, właściwie podzielono czas pracy sprężarek i zdegradowano sprężarki rezerwowe do roli redundancji, a nie nadmiernej kuli u nogi.

Zmiany te zmniejszyły całkowite obciążenie systemu ciśnieniem ze 100 psi do 85 psi, co przyniosło oszczędności, które można było przekazać klientom przedsiębiorstwa.

W przypadku tego dużego dostawcy usług komunalnych optymalna wydajność doprowadziła do zmniejszenia uzależnienia od energii, co przyniosło natychmiastowe oszczędności, a jednocześnie przedłużyło żywotność pięciu sprężarek dzięki bardziej równomiernemu, regulowanemu zużyciu. Oczywiście wszystko to prowadzi do jeszcze większych oszczędności w przyszłości.

Jeśli masz problem ze sprężarką powietrza, pozwól naszemu doświadczonemu zespołowi przeprowadzić kompleksowy audyt lub skanowanie powietrza, aby odkryć sposoby optymalizacji systemu i zaoszczędzić pieniądze. Na podstawie informacji uzyskanych w trakcie oceny nasz zespół analityków sprężonego powietrza sporządzi obszerny i szczegółowy raport zawierający analizę kosztów, wykresy i sugerowane punkty wyjścia potrzebne do usprawnienia systemu sprężonego powietrza.

Aby uzyskać więcej informacji, wyślij nam wiadomość. A jeśli udało Ci się rozwiązać skomplikowany problem ze sprężonym powietrzem za pomocą "prostego" rozwiązania, chętnie o tym usłyszymy. Prosimy więc o pozostawienie komentarza.