Najnowsze wiadomości

15 lipca 2024 13:05

FAQ: Jakie są zalety silnika, który przekracza najnowsze wymagania dotyczące sprawności NEMA Premium?John Senay, Product Marketing Manager - Śruby tłokowe i olejowe <30kW, został niedawno zapytany przez magazyn IMPO o technologię sprężarek i przyszłość efektywności energetycznej. Jest to trzecia odsłona serii czterech postów na blogu, w których podzielimy się jego odpowiedziami. Pierwszy post o najnowszych technologiach energooszczędnych można przeczytać tutaj, a drugi o tym, jak najlepiej wdrażać nowe technologie - tutaj.

P: Jakie są zalety silnika, który przekracza najnowsze wymagania dotyczące sprawności NEMA Premium?

Najpierw ustalmy, co właściwie oznacza oznaczenie NEMA Premium.

Program silników energooszczędnych NEMA Premium został stworzony w celu określenia produktów o najwyższej efektywności energetycznej; silniki elektryczne z oznaczeniem NEMA Premium pomagają nabywcom wybrać najbardziej efektywne systemy silnikowe, zmniejszyć zużycie energii elektrycznej i koszty oraz poprawić niezawodność systemu.

Sprężarki powietrza z silnikami, które przekraczają najnowsze wymagania dotyczące efektywności NEMA Premium, znacznie zmniejszają ogólne zużycie energii i stawiają producentów w doskonałej pozycji, aby sprostać przyszłym wymaganiom.

Nowa gama GA VSD+ firmy Atlas Copco została zaprojektowana z myślą o przyszłych wymaganiach dotyczących efektywności. Zawiera opatentowany silnik, który przekracza najnowsze wymagania dotyczące efektywności NEMA Premium. W nowej konstrukcji silnik i układ napędowy mają wspólny wał napędowy; układ napędowy jest również całkowicie zamknięty, dzięki czemu uzyskał ocenę NEMA 4 w zakresie ochrony przed pyłem, gruzem i wodą.

Zastosowanie bardzo wydajnego silnika to tylko jeden ze sposobów, w jaki firma Atlas Copco zwiększyła ogólną wydajność tej serii sprężarek. Aby dowiedzieć się więcej o GA VSD+ i sprawdzić, ile można zaoszczędzić dzięki modernizacji obecnej sprężarki, skontaktuj się z nami lub odwiedź stronę www.atlascopco.us/gamechangerusa.