Najnowsze wiadomości

27 września 2023 17:26

Rabaty energetyczne dla napędów o zmiennej prędkości utrzymują samoloty w przestworzachWraz z poprawą sytuacji gospodarczej wzrósł popyt na produkowane towary. Dla jednej z firm zajmujących się produkcją precyzyjną z siedzibą w Connecticut, lepsza gospodarka oznacza więcej samolotów na niebie i większe zapotrzebowanie na ich produkty. Ta firma zajmująca się obróbką skrawaniem obsługuje przemysł lotniczy, produkując precyzyjne komponenty, takie jak części do zespołów paliwowych i kontroli środowiska, zgodnie ze specyfikacjami OEM.

Potrzeba technologii napędów o zmiennej prędkości

Ponieważ serie produkcyjne mogą wahać się od 10 do 10 000 sztuk, potrzeby firmy w zakresie sprężonego powietrza również różnią się w zależności od rodzaju wytwarzanych produktów. Dzięki technologii napędu o zmiennej prędkości obrotowej (VSD), wydatek sprężonego powietrza automatycznie dostosowuje się do zapotrzebowania na sprężone powietrze i przechodzi w stan gotowości, gdy zapotrzebowanie spada. Dla tej firmy produkcyjnej technologia VSD oznacza, że nikt nie musi być w zakładzie, aby monitorować maszyny podczas nocnych prac.

Kiedy firma przeniosła się z obiektu o powierzchni 15 000 do 40 000 stóp kwadratowych w celu rozszerzenia działalności, postanowiła przyjrzeć się bliżej swojemu systemowi sprężonego powietrza pod kątem modernizacji efektywności energetycznej. Wybrano sprężarkę śrubową Atlas Copco GA 30 VSD FF o mocy 40 KM z napędem o zmiennej prędkości obrotowej, która zawiera osuszacz chłodniczy i filtr sprężonego powietrza zintegrowane w jednej kompaktowej obudowie. Ponieważ sprężarka jest tak cicha, maszyna została zainstalowana bezpośrednio na hali produkcyjnej.

Rabat energetyczny pozwala zaoszczędzić 40 procent inwestycji kapitałowej

Inwestycja w nową technologię sprężonego powietrza przyniosła korzyści wykraczające poza wyeliminowanie potrzeby posiadania oddzielnego pomieszczenia na sprężarkę. Nowa sprężarka wymaga mniej konserwacji i jest znacznie bardziej energooszczędna niż starsza maszyna, co zmniejsza całkowity koszt inwestycji w całym cyklu życia. Aby pomóc w początkowych kosztach kapitałowych, rabat na efektywność energetyczną od Connecticut Light and Power pozwolił firmie zaoszczędzić około 40 procent.

Inne projekty w zakresie efektywności energetycznej obejmowały bardziej wydajne oświetlenie, odzyskiwanie energii (proces, który wychwytuje produkt uboczny ciepła ze sprężonego powietrza i ponownie wykorzystuje go w innych zastosowaniach zakładu) oraz modułowy system rurociągów sprężonego powietrza, który można łatwo rekonfigurować w miarę zmieniających się potrzeb produkcyjnych firmy.

Dzięki gotowemu systemowi sprężonego powietrza ta firma produkcyjna z siedzibą w Nowej Anglii ma pewność, że będzie w stanie zaspokoić stale rosnące potrzeby swoich klientów z branży lotniczej i kosmicznej przez wiele lat.

Zacznij oszczędzać energię już dziś

Łatwo jest rozpocząć drogę do oszczędności energii dzięki rabatom od firm użyteczności publicznej. Skontaktuj się z nami, wypełniając formularz zapytania ofertowego, a przedstawiciel Atlas Copco pomoże Ci zidentyfikować potencjalne oszczędności.