Najnowsze wiadomości

24 maja 2024 0:01

Czy znasz dwa różne rodzaje pneumatycznych kluczy dynamometrycznych?Jeśli chodzi o precyzyjne narzędzia do połączeń śrubowych, istnieją dwa rodzaje pneumatycznych kluczy dynamometrycznych, które wykonują pracę: blokujące i przeciągane blokujące klucze dynamometryczne. Ale co to za różnica?
Pneumatyczne klucze dynamometryczne są niezawodnymi narzędziami, które mogą dostarczyć różny moment obrotowy (w zależności od modelu) przy stałym ciśnieniu powietrza (90 PSI / 6,3 bara) - w zależności od tego, co jest potrzebne do danego zastosowania.
Jak sama nazwa wskazuje, po osiągnięciu ustawionego momentu obrotowego, narzędzie wyłącza się samoczynnie. Wyraźny sygnał wyłączania informuje operatora o zakończeniu cyklu dokręcania, dzięki czemu uzyskuje się taki sam dokładny wynik niezależnie od operatora i jego doświadczenia. Zapewnia to nie tylko dokładność, ale również zwiększa wydajność, ponieważ operator może natychmiast przejść do następnej śruby bez konieczności poświęcania zbyt wiele czasu na kontrolę.


Pistolet dynamometryczny jest również narzędziem o stałej rotacji, ale w odróżnieniu od odcięcia, moment dostarczany przez te narzędzia zmienia się w zależności od ciśnienia powietrza.
Moment obrotowy zatrzymania opisuje moment obrotowy wytwarzany przez urządzenie mechaniczne o wyjściowej prędkości obrotowej równej zeru. Obciążenie momentem obrotowym może również spowodować, że wyjściowa prędkość obrotowa urządzenia stanie się zerowa, co oznacza, że spowoduje zatrzymanie się urządzenia. Moment obrotowy przeciągnięcia to bardzo mocne, kompaktowe i lekkie narzędzia, idealne do precyzyjnego skręcania. Aby uzyskać odpowiedni moment obrotowy narzędzia, operator powinien ustawić odpowiednie ciśnienie powietrza (wszystkie informacje są podane przez producenta w tabeli momentu obrotowego narzędzia, dostępnej na świadectwie badania narzędzia. Poziom ciśnienia powietrza może wynosić od 1,5 bara (21,7 PSI) do 90 PSI (6,3 bara).

Taka konfiguracja pozwala na wszechstronność narzędzia i oferuje szeroki zakres momentu obrotowego, który może sięgać nawet do 10000 Nm (7375,6 ft.lbs); jednakże każdy rodzaj zmian ciśnienia powietrza powoduje zmianę końcowego momentu obrotowego. Dlatego też, w celu zapewnienia osiągnięcia ustawionego momentu obrotowego, zaleca się przeprowadzenie kontroli.