Najnowsze wiadomości

23 maja 2024 23:42

Jak to działa: Pompa pierścieniowa do cieczyJeśli chodzi o różne technologie stosowane w przemysłowych zastosowaniach podciśnieniowych, żadna nie jest obecna tak długo jak pierścień cieczy. Pierwotnie opracowany na przełomie lat 20.th wieku, ta stosunkowo niezmieniona technologia jest nadal powszechnie stosowanym produktem.

Jak działa pompa z pierścieniem cieczowym?

Zasada jest prosta. Przesunięty wirnik jest umieszczony w cylindrycznej obudowie, a płyn (zazwyczaj woda) jest wprowadzany do tej obudowy. Gdy wirnik się obraca, woda jest wyrzucana przez siłę odśrodkową na zewnątrz, podobnie jak w pralce. Pustka utworzona w środku mieści gaz wciągnięty przez port wlotowy pompy. Gdy gaz przemieszcza się wokół kieszeni powietrza w środku, jest sprężany. To sprężone powietrze jest następnie wyprowadzane z powrotem przez port wylotowy.

W jakich branżach stosuje się pompy z pierścieniem cieczowym?

Wiele gałęzi przemysłu wykorzystuje pompy z pierścieniem cieczowym. Płyny znajdujące się w komorze sprężania sprawiają, że technologia ta jest korzystna w wielu zastosowaniach, od produkcji farmaceutycznej po produkcję tekstyliów. Ponieważ gaz i wszystko inne w procesie jest przemywane przez ciecz, pompy z pierścieniem cieczy mają wysoką tolerancję na zanieczyszczenia. Cząstki stałe, zanieczyszczenia i substancje żrące są rozcieńczane i odprowadzane wraz z cieczą. Dzięki temu pompy z pierścieniem cieczowym są szczególnie przydatne w trudnych warunkach, takich jak ekstremalna wilgotność.

Czy istnieją różne typy pomp z pierścieniem cieczowym?

Chociaż budowa pomp z pierścieniem cieczowym jest w dużej mierze taka sama, istnieją trzy różne odmiany układów cieczowych:

  1. Raz przez: W systemie raz przez, woda jest stale podawana do pompy i zaraz z powrotem z pompy. Dwa główne problemy z tym systemem to koszt wody i koszt jej usunięcia. Jeśli woda jest zanieczyszczona, będzie musiała być oczyszczona przed usunięciem.
  2. Częściowy odzysk: W systemie częściowego odzysku, część płynu pozostaje w pompie przez dłuższy czas. Gdy część płynu opuszcza pompę, zbiornik nadal zasila pompę, aby ją uzupełnić.
  3. Pełny odzysk: W systemie pełnego odzysku płyn znajduje się w zamkniętej pętli i jest stale poddawany recyklingowi.

Aby dowiedzieć się więcej o pompach z pierścieniem cieczowym, obejrzyj film przedstawiający pompę z pierścieniem cieczowym poddawaną testom wilgotności. Czy używasz pomp z pierścieniem cieczowym w swojej aplikacji? Daj nam znać w komentarzach poniżej.