Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 14:54

Cztery wskazówki dotyczące konserwacji sprężarek tej wiosnyNadeszła wiosna i podobnie jak nasze domy potrzebują wiosennego sprzątania, tak i nasze sprężarkownie potrzebują go. Po długiej zimie, gdy temperatury zaczynają rosnąć, konserwacja sprężarek może być ostatnią rzeczą, o której myślisz. Jednak utrzymanie energooszczędnej sprężarkowni i uniknięcie niepotrzebnych przestojów wymaga, aby bieżąca konserwacja była priorytetem przez cały rok. Oto cztery rzeczy, które należy wziąć pod uwagę tej wiosny.

Wzrost wilgotności - Wraz ze wzrostem temperatury wzrasta również wilgotność. Gdy powietrze jest cieplejsze, jest w stanie utrzymać więcej pary wodnej. Kiedy powietrze jest sprężone i schłodzone, wilgoć skrapla się, zamieniając się z powrotem w ciecz. Jeśli woda dostanie się do Twojego systemu, może to prowadzić do wielu problemów. Ważne jest, aby upewnić się, że syfony kondensatu, dreny i osuszacze pracują z maksymalną wydajnością.

Monitoruj temperaturę sprężarki - Wiosna jest notoryczna dla wahań temperatury. Niektóre dni są ciepłe i pełne słońca, podczas gdy inne są chłodne i deszczowe. Sprężarki powietrza wytwarzają dużo ciepła, co w połączeniu z wyższymi temperaturami może powodować problemy. Monitorowanie i rejestrowanie temperatur sprężarek w ciągu dnia może pomóc w zauważeniu i szybkim działaniu, jeśli ich temperatury wzrosną zbyt wysoko. Ważne jest również, aby upewnić się, że chłodnica działa prawidłowo.

Wentylacja jest kluczowa - Jeśli sprężarka znajduje się w zamkniętym pomieszczeniu bez odpowiedniego chłodzenia lub wentylacji, urządzenie może się przegrzać. Przegrzanie może prowadzić do niepotrzebnych i kosztownych przestojów. Należy upewnić się, że sprężarkownia jest odpowiednio wentylowana. Może to pomóc w zapobieganiu niepotrzebnym przestojom i utrzymać pracę przez całą wiosnę.

Sprawdź filtry - wiosną przychodzi dużo i dużo pyłków, które mogą pogorszyć stan układu sprężarki. Kiedy sprężarki pobierają powietrze z otoczenia, pobierają również wszystkie cząstki stałe unoszące się w tym powietrzu. Wiosną wzrost ilości pyłków i alergenów oznacza, że filtry będą ciężko pracować, aby usunąć zanieczyszczenia z dostarczanego sprężonego powietrza. Upewnienie się, że filtry są w dobrym stanie technicznym jest możliwe dzięki przestrzeganiu harmonogramu konserwacji zapobiegawczej. W przeciwnym razie należy zwracać uwagę na nietypowe spadki ciśnienia, które mogą wskazywać na zatkany filtr.

Ponieważ zespół sprężarek jest istotnym elementem codziennej pracy, nie można i nie należy pomijać konserwacji w miesiącach wiosennych. Zapracowany harmonogram? Pozwól nam zająć się konserwacją i skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy i upewnimy się, że Państwa urządzenia sprężarkowe są gotowe na wiosnę.

hbspt.cta._relativeUrls=true;hbspt.cta.load(2510332, '22035820-37f5-4cce-8b0a-5dba1c496505', {"useNewLoader":"true","region":"na1"});