Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 15:25

Najlepszy Vacuum Slab Lifter - Grabo Electric Vacuum Suction Cup ReviewPodnoszenie metali ciężkich jest teraz łatwiejsze, dzięki najlepszemu podnośnikowi próżniowemu do płyt o nazwie Grabo Electric Vacuum Lifter. Jest to urządzenie, którego potrzebujesz, aby ułatwić sobie pracę, czy to w warsztacie, czy w domu.

Producenci tego podnośnika z przyssawką stworzyli go, aby pomóc pracownikom w podnoszeniu zarówno przedmiotów o płaskiej powierzchni, jak i płyt chodnikowych.

W tym artykule wyjaśniamy wszystko, co należy wiedzieć o elektrycznym podnośniku próżniowym Grabo, a także niektóre z przedmiotów, które można z powodzeniem podnosić za pomocą tego urządzenia.

Specyfikacja Nemo Grabo

Warto tutaj zaznaczyć, że producent tego urządzenia posiada w swojej ofercie wiele innych tego typu produktów.

Nazwa marki, jak również linii produkcyjnej to Grabo. Jednak jeśli chodzi o produkty, to nazwy bywają różne. Nemo Grabo jest jednym z najbardziej popularnych elektrycznych podnośników próżniowych. Pozostałe to Grabo PRO-Lifter 20 i Grabo H.

W związku z tym, skupimy się na Nemo Grabo, który oferuje zaawansowane możliwości podnoszenia.

Bateria Nemo Grabo

Jednym z czynników, które bierzesz pod uwagę inwestując w podnośnik próżniowy Nemo Grabo jest trwałość lub żywotność baterii. Ponieważ urządzenie to wykorzystuje baterie, chcesz mieć pewność, że żywotność baterii jest czymś, co pokochasz.

Po pierwsze, pojemność baterii jest oceniana jako 14,8 VDC, 2600mAh Li-ion. To jest trochę mocy, aby utrzymać cię przez kilka godzin.

podnośnik

Po drugie, bateria jest ładowalna. Oznacza to, że gdy bateria się rozładuje, zawsze można ją naładować, aby dalej korzystać z urządzenia. Poza tym, ładowanie baterii nie trwa dłużej niż 2 godziny.

Po trzecie, żywotność baterii podczas użytkowania jest również godna uwagi. Jak na urządzenie tej klasy, z tym wszystkim, co oferuje, jesteśmy pod wrażeniem, że może ono wytrzymać tak długo. W idealnym przypadku, podnośnik ssący Nemo Grabo może wytrzymać do 1 godziny i 30 minut. Należy pamiętać, że jest to oceniane na podstawie zdolności do pracy non-stop. Tak więc, jeśli używasz go w odstępach czasu, może on służyć Ci przez 2 godziny lub dłużej.

Ponadto, to urządzenie ma znamionową moc 16W. Ponadto, ma ładunek trzymać lub stand-by-mode z 30 dni. W ten sposób, długowieczność wszystkiego, co oferuje będzie zachowana przez jakiś czas.

Jeśli chodzi o żywotność baterii i ogólną wydajność pompy Nemo Grabo, istnieje tak zwana żywotność serwisowa pompy. Zapewnia to, że przycisk pompy (włączania i wyłączania) tej podnośnika próżniowego działa tak, jak powinien. Na przykład, 100 000 cykli włączania/wyłączania w tym urządzeniu gwarantuje, że przyciski włączania i wyłączania mogą być używane nieprzerwanie przez 800 godzin lub więcej.

W rozszerzeniu oznacza to, że elektryczna pompa próżniowa w tym urządzeniu osiąga najwyższy poziom ssania, który sprawia, że urządzenie działa optymalnie. Istnieje również opcja cykli pracy, która jest używana po pełnym naładowaniu. Cykle te oferują do 900 cykli włączania i wyłączania po 10 sekund na cykl.

 

Waga podnośnika podciśnieniowego Grabo

Jak dużo waży to urządzenie, możesz zapytać? Urządzenie, które może podnosić kamień i płytki, powinno ważyć do 40 kg lub więcej.

Cóż, elektryczny podnośnik ssawkowy Nemo Grabo nie waży aż tak dużo. Z pewnością zainteresuje Cię fakt, że to urządzenie waży zaledwie 1,6kg, co odpowiada 3,3Lbs. Jeśli wliczymy w to ciężar przesyłki, całkowita waga będzie wynosić od 2kg do 2.5kg.

 

Udźwig

Jaki jest średni udźwig wagi, którą Nemo Grabo może podnieść? To, że to urządzenie ma mniejszy udźwig nie oznacza, że nie może komfortowo podnosić większych ciężarów.

Ponadto, ocena udźwigu zależy od rodzaju podnoszonego materiału, jak również od kierunku podnoszenia.

Podstawowe materiały, które mogą być podnoszone za pomocą tego urządzenia to:

 • Plastik
 • Płyty gipsowo-kartonowe
 • Metal
 • Szkło
 • Szorstki beton
 • Płytki ceramiczne
 • Szorstki łupek
 • Drewno

W związku z tym przygotowaliśmy poniższą tabelę, w której wyszczególniliśmy różne udźwigi podnośnika podciśnieniowego Nemo Grabo, w zależności od kierunku, z którego podnosisz materiały.

Typ materiału Uchwyt prostopadły Uchwyt równoległy Płyty gipsowo-kartonowe 75kg lub 165LBs 65kg lub 143Lbs Szkło 170kg lub 375Lbs 120kg lub 265Lbs Surowy beton 80kg lub 176Lbs 80kg lub 176Lbs Drewno 100kg lub 220Lbs 65kg lub 143Lbs Surowy łupek 80kg lub 176Lbs 80kg lub 176Lbs Metal 110kg lub 242Lbs 110kg lub 242Lbs Plastik 100kg lub 220Lbs 100kg lub 220Lbs

Cechy Nemo Grabo

Elektryczny podnośnik próżniowy Nemo Grabo posiada wiele cech. To właśnie te cechy sprawiają, że urządzenie to jest silnym konkurentem dla standardowych lub tradycyjnych przyssawek, które nie są w stanie zaoferować większości funkcji, jakie oferuje to urządzenie.

Bez dłuższego zastanawiania się, przyjrzyjmy się niektórym właściwościom lub cechom Nemo Grabo Electric Vacuum Suction Lifter.

Powierzchnie

Powierzchnia materiałów, które mają być zbierane jest przedmiotem troski. Większość pracowników obawia się, że tradycyjne lub standardowe podnośniki ssące nie są w stanie utrzymać materiałów o porowatej powierzchni przez kilka minut.

Nie jest tak jednak w przypadku Nemo Grabo. To urządzenie oferuje jeden z najlepszych uchwytów, jeśli chodzi o przyssawki. Podstawowym powodem, dla którego jest w stanie utrzymać porowate materiały przez długi czas, jest doskonałe ssanie, które nieustannie wypompowuje dużą ilość powietrza, która jest zazwyczaj wyższa niż dyfuzja lub powietrze, które przepływa przez powierzchnię.

To urządzenie przewyższa pod tym względem standardowe przyssawki ze względu na stałe pompy powietrza, które otaczają inaczej zasiłek powietrza do podróży przez powierzchnie materiałów porowatych.

Dzięki tej bezpiecznej przyczepności do materiałów porowatych, Nemo Grabo Electric Vacuum Suction Lifter może wygodnie tworzyć mocne uszczelnienie na powierzchni materiałów.

Z tego powodu, urządzenie to działa dobrze na niektórych porowatych materiałach, z których niektóre to:

 • Płytki z kamienia naturalnego
 • Skała
 • Drewno
 • Płyty gipsowe i
 • Rock

Ponadto, zdolność do pracy na powierzchniach porowatych materiałów sprawia, że nadaje się do pracy na wielu innych powierzchniach, takich jak:

 • Płytki teksturowane
 • Betonowe kostki brukowe
 • Płyty gipsowo-kartonowe
 • Szkło teksturowane
 • Płyty kamienne
 • Pokrywy odpływowe
 • Kamienie chodnikowe
 • Płyta szachownica
 • Blaty robocze
 • Szkło

 

Ciśnieniomierz próżniowy Grabo

Kolejną cechą, która najbardziej przypadła nam do gustu, jest manometr próżniowy. Funkcja ta przydaje się, gdy trzeba kontrolować, jak działa Nemo Grabo.

Jest to bardzo ważne, ponieważ nie chcesz, aby urządzenie poszło za burtę. Poza tym, zdarzają się przypadki, kiedy należy dostosować ciężar podnoszonego materiału.

Zadaniem manometru podciśnieniowego w tym urządzeniu jest poinformowanie Cię, kiedy należy zwiększyć ciśnienie, aby podnoszony materiał nie wypadł.

 

Kilka technologii Grabo

Nemo Grabo nie jest jedynym podnośnikiem podciśnieniowym w mieście. Istnieją jednak szczególne powody, dla których glazurnicy, instalatorzy blatów, projektanci krajobrazu i instalatorzy fasad wolą go używać.

Jednym z głównych powodów są połączone technologie zastosowane przy produkcji urządzenia. Dlatego też Nemo Grabo nie jest zwykłym podnośnikiem podciśnieniowym, ponieważ posiada dodatkowe cechy, które sprawiają, że wyróżnia się wśród innych podnośników podciśnieniowych.

Z pewnością zainteresuje Cię fakt, że urządzenie zostało zbudowane z połączonych baterii i elektroniki pochodzących z dronów. Posiada również metody uszczelniania i produkcji powszechnie stosowane w przemyśle morskim. Wreszcie, do jego budowy wykorzystano technologię chłodzenia pochodzącą z komputerów.

Te kombinacje stanowią dodatkową milę do pozycjonowania Nemo Grabo jako jednego z najlepszych podnośników podciśnieniowych, ponieważ posiada dodatkowe funkcje i więcej przypadków użycia niż jego konkurenci.

 

Łatwość obsługi

Łatwość obsługi lub użytkowania jest jednym z czynników, które należy rozważyć przy zakupie jakiegokolwiek sprzętu. Głównym powodem inwestowania w taki sprzęt jest chęć ułatwienia sobie pracy. Więc to nie ma sensu, że trzeba będzie kupić coś, co nie jest przydatne.

Wręcz przeciwnie, chcesz nadać priorytet Nemo Grabo Electric Vacuum Suction Cup Lifter, ponieważ charakteryzuje się łatwą obsługą, która jest możliwa dzięki dwóm przyciskom. Są to przyciski zielony i czerwony.

Zielony przycisk jest używany do obsługi urządzenia poprzez włączanie go, gdy chcesz go użyć. Za pomocą tego przycisku można również wyłączyć urządzenie.

Czerwony przycisk jest tym, co będziesz naciskać, gdy chcesz zwolnić ssawkę. Przycisk ten jest bardzo ważny, ponieważ pomaga szybko dodać ssanie lub zwiększyć przepływ powietrza, tak aby dyfuzja powietrza na powierzchni materiału nie utrudniała pracy. Ten przycisk jest to, co będzie nacisnąć, gdy musisz umieścić materiał, gdzie powinien być. Gdy to zrobisz, pieczęć zostanie złamana, a ty będziesz mógł przesunąć urządzenie, aby wykonać inne czynności.

 

Pasek do podnoszenia Grabo

Tak bardzo, jak to urządzenie jest zoptymalizowany do przenoszenia różnych rodzajów materiałów na zasadzie "przeciągnij i upuść", to nie wymazuje fakt, że niektóre materiały mogą być cięższe niż inne są.

W takim przypadku należy użyć paska do podnoszenia dostarczanego przez tego producenta. Pasek ten jest przymocowany do dwóch punktów zaczepienia tego urządzenia. W ten sposób można łatwo podnieść większe materiały.

 

Wymienna piankowa uszczelka gumowa

Elastyczna uszczelka z gumy piankowej znajdująca się na spodzie urządzenia może z czasem ulec zużyciu. Ale nie martw się, ponieważ producent już to rozwiązał.

W zestawie z urządzeniem znajduje się zapasowa uszczelka z gumy piankowej. Możesz użyć jej do zastąpienia innej, gdy się zużyje, aby spód urządzenia mógł nadal tworzyć doskonałe uszczelki, które trzymają się różnych rodzajów powierzchni.

 

Zastosowania Nemo Grabo

Niektóre gałęzie przemysłu odnoszą największe korzyści z tego, co ma do zaoferowania Nemo Grabo Elektryczny podnośnik próżniowy. To nowe i rewolucyjne urządzenie podnoszące umożliwia wygodne podnoszenie i przenoszenie płyt gipsowo-kartonowych, płytek, betonu, mebli ze sklejki, marmuru, płyt fakturowanych, szkła żebrowanego i szkła.

Poza tym, urządzenie to jest przeznaczone do użytku przez niektórych profesjonalistów, takich jak pracownicy budowlani, posadzkarze, przeprowadzki i instalatorzy szkła.

Maksymalna siła trzymania 170 kg oznacza, że ten podnośnik ssący może chwytać różne rodzaje powierzchni, począwszy od zakurzonych, teksturowanych, mokrych i szorstkich.

Niezależnie od rodzaju powierzchni, jaką masz na materiale lub do jakiegokolwiek zastosowania potrzebujesz tego urządzenia, możesz mieć pewność, że chwyci je wszystkie.

 

Główne komponenty

Nemo Grabo Electric Vacuum Suction Cup/Lifter posiada różne komponenty, które działają na różne sposoby, aby pomóc urządzeniu pracować dobrze.

Kup przedmiot na Amazon

Niektóre z tych komponentów to:

 • Wskaźnik zasilania
 • Pakiet baterii
 • Włącznik zasilania i wyłącznik
 • Otwory na paski do podnoszenia materiałów o większej objętości
 • Miernik ciśnienia próżniowego
 • Przycisk zwalniania uszczelki
 • Przycisk zasilania silnika

 

Jak naładować baterię Nemo Grabo

Po wielu godzinach pracy chciałbyś naładować baterię podnośnika próżniowego Nemo Grabo, aby mógł on nadal optymalnie pracować.

Oto kroki, które należy wykonać:

 • Podłącz główną wtyczkę ładowarki do pobliskiego gniazdka elektrycznego.
 • Podłącz ładowarkę urządzenia do akumulatora.
 • Sprawdź wskaźnik zasilania, aby zobaczyć, czy czerwone światło jest pokazany, ponieważ wskazuje, że bateria urządzenia jest ładowanie.
 • Gdy bateria zostanie w pełni naładowana, wskaźnik zmieni kolor na zielony. Można wtedy bezpiecznie odłączyć ładowarkę od gniazdka elektrycznego.

Jak wymienić gumową uszczelkę piankową

Uszczelka z pianki gumowej na ssawce próżniowej Nemo Grabo wykorzystuje opatentowany system miękkiego uszczelniania, który zapewnia silne przyleganie do różnych materiałów, duże tarcie do różnych materiałów i powierzchni, a także uszczelnia szorstkie i nierówne powierzchnie.

Powinieneś rozważyć wymianę uszczelki z pianki gumowej na uszczelkę zastępczą, która jest dostarczana wraz z ssawką Nemo Grabo.

Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności:

 • Sprawdź, czy na uszczelce znajdują się widoczne ślady uszkodzenia.
 • Jeśli tak, zacznij proces wymiany od powolnego usunięcia zużytej gumowej uszczelki lub wyciągnięcia jej, jeśli się chwyci.
 • Upewnij się, że powoli wyciągasz uszczelkę z plastikowej podstawy.
 • Po tym, delikatnie wciśnij zamienną uszczelkę z pianki gumowej do miejsca, gdzie była poprzednia uszczelka. Upewnij się, że jest ona dobrze przylegająca, aby nie wypadła podczas użytkowania.

 

Test podciśnieniowego podnośnika płyt Nemo Grabo

Nemo Grabo, tak jak każde inne elektronarzędzie zbudowane przez producenta Nemo Power Tools, zostało poddane różnego rodzaju testom, aby mieć pewność, że działa tak jak powinno.

Niektóre z procesów testowania zastosowanych w celu oceny wydajności tego urządzenia to;

 • Test pyłu
 • Test trwałości złączy
 • Test linii produkcyjnej
 • Test wstrząsania pudełkiem
 • Test maksymalnego obciążenia oraz
 • Test uliczny

Każdy z tych testów potwierdził, że Nemo Grabo działa znakomicie.

Istnieje również kilka referencji od nabywców, którzy są zadowoleni i podekscytowani tym, jak wiele pracy Nemo Grabo może wykonać w ciągu kilku minut.

 

Wniosek

Nemo Grabo Elektryczna ssawka próżniowa jest doskonałym urządzeniem dla profesjonalistów, którzy szukają sposobu na zmniejszenie siły roboczej i zaoszczędzenie kosztów w pracy.

Urządzenie ma szeroki zakres funkcji i specyfikacji, które nie tylko dostać pracę zrobić, ale szybciej też.

Oczywiście, to do Ciebie należy decyzja, co jest najlepsze - robienie regularnych rzeczy, wykonując więcej pracy i narażając swoje palce na możliwe urazy. Możesz też zdecydować się na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, kupując podnośnik ssący Nemo Grabo, który sprawi, że podnoszenie i układanie różnego rodzaju ciężkich materiałów stanie się jedną z najłatwiejszych prac na świecie.