Najnowsze wiadomości

15 lipca 2024 12:30

Zestaw dwóch narzędzi Porter-Cable 12 Volt MAX (PCL212IDC-2) Review12 Volt MAX Compact Lithium Two-Tool Kit (PCL212IDC-2)

Porter-Cable wskoczył do kategorii kompaktowych narzędzi 12 V tego lata, kiedy wprowadził nowe 12 V MAX Lithium Cordless Tools. Ostatnio przysłali nam zestaw 12 Volt MAX Two-Tool Kit (PCL212IDC-2) do przetestowania i oceny. Oto nasza recenzja w samą porę, aby ten ekscytujący nowy produkt trafił na półki u najbliższego sprzedawcy.

Cechy Porter-Cable PCL212IDC-2

  • Wiertarko-wkrętarka 3/8 cala 12 V MAX*.
  • Kompaktowa litowa wiertarko-wkrętarka udarowa 1/4 cala 12 V MAX*.
  • Dwa akumulatory litowe PCL12BLX
  • 30-minutowa ładowarka PCL12C
  • Miękka walizka do przechowywania
  • Metalowe zaczepy do paska i dwie końcówki wkręcające Phillips #2

Wiertarko-wkrętarka 3/8 cala 12 V MAX (PCL120DDC)

Wiertarko-wkrętarka 3/8 cala waży zaledwie 2,4 lbs i posiada dwa ustawienia prędkości 0-315 obr/min i 0-1200 obr/min. Zawiera maksymalny moment obrotowy 220 in-lbs i czas ładowania 30 minut.

Testowaliśmy wiertarko-wkrętarkę przy wkręcaniu różnych śrub i wierceniu otworów w słupkach szafek. Wiertarko-wkrętarka posiada łatwe w użyciu regulowane sprzęgło i spust o zmiennej prędkości. Wiertarko-wkrętarka nie miała problemów z montażem wkrętów lub wierceniem otworów i dobrze leżała w dłoni.

wiertarka

Wiertarko-wkrętarka posiada gumowe nakładki po bokach, dzięki czemu narzędzie nie brudzi powierzchni roboczych po odłożeniu.

Wkrętarka udarowa 1/4 cala 12 V MAX (PCL120IDC)

Wkrętarka udarowa 1/4 cala waży 2,6 funta i wytwarza moment obrotowy 950 cali, prędkość obrotową 0-2400 obr/min i prędkość BPM 0-2500.

Czytelnicy tej strony wiedzą, że wiertarki udarowe stały się moim narzędziem z wyboru, jeśli chodzi o wbijanie elementów złącznych. Po prostu nie biorę wiertarko-wkrętarki bardzo często, gdy chcę zainstalować śrubę, łącznik lub łącznik konstrukcyjny. Ten 1/4-calowy wkrętak udarowy był w stanie konsekwentnie zainstalować 3-calowe śruby pokładowe szybko i skutecznie. Przetestowaliśmy wkrętarkę udarową instalując 3-calowe śruby do szafek z tyłu szafek i 1-1/2-calowe śruby przez słupki szafek z łatwością.

Zarówno wiertarko-wkrętarki, jak i wkrętarki udarowe są wyposażone w opcjonalne zaczepy do paska. Klips do paska trzyma narzędzie całkiem nieźle, biorąc pod uwagę, że nie jest ono zbyt dobrze wyważone w pozycji zamontowanej fabrycznie.

Ogólne wrażenie

Ogólnie rzecz biorąc, byliśmy pod wrażeniem nowego zestawu dwóch narzędzi Porter-Cable 12 Volt MAX. Oba narzędzia mają znaczną moc, biorąc pod uwagę, że są to narzędzia 12 V. Posiadają również wszystkie standardowe funkcje, których można oczekiwać od wysokiej jakości wiertarko-wkrętarek i wkrętarek udarowych. Gdybyśmy musieli wskazać jedno rozczarowanie, byłoby to położenie akumulatora. Podobnie jak w wielu innych kompaktowych narzędziach 12 V, akumulator znajduje się w podstawie uchwytu. Wolelibyśmy, aby był on zamontowany poniżej rękojeści, podobnie jak w przypadku pełnowymiarowych narzędzi i niedawno wprowadzonego narzędzia DEWALT 12 V.

Problem z akumulatorem jest niewielki i nie powinien odstraszać fanów narzędzi Porter-Cable od poważnego rozważenia nowej linii 12 V MAX. Narzędzia te są doskonałym rozwiązaniem dla wykonawców i majsterkowiczów, ponieważ zapewniają zasilanie w ciasnych miejscach i przy pracach ponad głową. Jeśli chcesz dołączyć do rosnącego grona posiadaczy kompaktowych narzędzi 12 V, to jest to świetny zestaw do posiadania.

Więcej informacji znajdziesz na: http://tool-shop.com.pl