Najnowsze wiadomości

16 kwietnia 2024 8:30

Umieszczenie sprężarki wpływa na wydajnośćCzy wiesz, że umiejscowienie sprężarki powietrza ma wpływ na jej wydajność? Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy określaniu właściwego umiejscowienia sprężarki, zwłaszcza jeśli jej zastosowania są wrażliwe. Niektóre z najczęstszych to:

  • Wilgoć. Wilgoć w każdej postaci, np. wilgoci lub pary, nie współgra dobrze z układami elektrycznymi sprężarek. Skrajna wilgoć może również prowadzić do rdzy lub problemów ze smarowaniem, które utrudniają pracę sprężarki. W przypadku umieszczenia sprężarki w wilgotnym środowisku należy przedyskutować tę kwestię z przedstawicielem firmy sprężarkowej, aby poznać najlepsze rozwiązania.
  • Zanieczyszczenia powietrza. Chociaż zewnętrzna obudowa sprężarki osłania wnętrze przed większością zanieczyszczeń, nadmierny brud, kurz i cząstki stałe mogą stanowić problem. Należy pamiętać o czyszczeniu i wymianie filtrów zgodnie z zaleceniami producenta!
  • Ekstremalne temperatury. Ekstremalnie wysokie lub niskie temperatury mogą mieć negatywny wpływ na pracę sprężarki. Aby uniknąć komplikacji, należy upewnić się, że temperatura w pomieszczeniu, w którym znajduje się sprężarka, mieści się w granicach określonych przez producenta.
  • Wentylacja. Sprzęt do sprężania powietrza wytwarza duże ilości ciepła, dlatego dobrze wentylowane pomieszczenie jest niezbędne do utrzymania sprawności systemu. Należy zapoznać się z instrukcją obsługi sprężarki, a także omówić z przedstawicielem sprężarki konkretne wymagania dotyczące wentylacji.

Omówiliśmy podstawy tego, czego należy unikać przy umieszczaniu sprężarki - ale co zrobić, gdy nie można uniknąć trudnych warunków otoczenia? Porozmawiaj z przedstawicielem sprężarki, aby dowiedzieć się, jak niektóre z naszych dostępnych opcji, takich jak filtry wstępne, termostaty tropikalne lub wersje o podwyższonej temperaturze otoczenia, mogą pomóc sprężarce w pokonaniu tych trudnych środowisk.

Chcesz dowiedzieć się więcej o umiejscowieniu sprężarki? Warto zapoznać się z następującymi artykułami na Wiki o sprężonym powietrzu:

  1. Umieszczenie sprężarki i optymalne warunki pracy
  2. Instalacja sprężarki

Aby uzyskać więcej wskazówek prosto do swojej skrzynki pocztowej, zapisz się na nasz blog!