Najnowsze wiadomości

5 października 2022 7:12

Atlas Copco dołącza do indeksu akcji 100 inicjatywy ONZ Global CompactFirmaAtlas Copco po raz drugi z rzęduznalazłasię w indeksie giełdowym United Nations Global Compact 100 Stock Index. Indeks ten wyróżnia firmy, które wykazują się zrównoważonymi praktykami biznesowymi i dobrymi wynikami finansowymi.

Firmy z listy Global Compact 100 są wybierane na podstawie przestrzegania dziesięciu powszechnie akceptowanych zasad Global Compact w dziedzinie praw człowieka, pracy, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Zasady te obejmują aktywne przeciwdziałanie wszelkim formom korupcji, wspieranie rozwoju technologii przyjaznych dla środowiska, eliminowanie dyskryminacji w zakresie zatrudnienia oraz ochronę praw człowieka uznawanych na arenie międzynarodowej.

Wywieranie wpływu

Dostosowanie naszych działań do zrównoważonych i odpowiedzialnych praktyk ma nie tylko sens biznesowy, ale także pozytywnie wpływa na środowisko, naszych klientów i całą branżę. Oto kilka sposobów, w jakie staramy się wywierać wpływ:

  • Badania i rozwój - dzięki zaangażowaniu w badania i rozwój stale dążymy do projektowania i oferowania najbardziej energooszczędnych produktów i technologii sprężonego powietrza na rynku.
  • Pięć lat energooszczędnych dmuchaw śrubowych - Pięć lat temu wprowadziliśmy na rynek serię dmuchaw śrubowych ZS firmy Atlas Copco. Seria ZS jest nie tylko do 40% bardziej energooszczędna niż dmuchawy trójłopatkowe, ale także spełnia wymagania certyfikatu ISO 8573-1 Class Zero dla powietrza w 100% pozbawionego oleju, co całkowicie eliminuje ryzyko jego zanieczyszczenia.
  • Ponowne zalesianie - Po wprowadzeniu na rynek innowacyjnego urządzenia GA VSD+, rozpoczęliśmy kampanię "VSD for Life", w ramach której za pośrednictwem WeForest sadzimy drzewo za każdy kilowat VSD+ sprzedany do końca 2014 roku. Do tej pory zasadzono 250 000 drzew, dzięki czemu w Burkino-Faso zalesiono 600 akrów.
  • Czysta woda - program Woda dla wszystkich firmy Atlas Copco, który w tym roku obchodzi 30-lecie, pomógł ponad 1,5 mln ludzi uzyskać dostęp do czystej wody pitnej. A w ciągu ostatnich czterech lat inicjatywa "Woda dla wszystkich" firmy Atlas Copco USA pomogła ponad 10 000 ludzi uzyskać dostęp do czystej wody i urządzeń sanitarnych oraz przekazała ponad 500 000 USD na 15 projektów na całym świecie.
  • Odpowiedzialność korporacyjna i zrównoważony rozwój - Na początku tego roku grupa Atlas Copco została włączona do indeksu FTS4Good Stock Index, który mierzy globalnie uznane standardy odpowiedzialności korporacyjnej w zakresie praktyk środowiskowych, społecznych i zarządzania. Grupa Atlas Copco została także włączona do prestiżowego indeksu Dow Jones Sustainability Index, zajęła siódme miejsce w rankingu Newsweek Green Rankings i została wyróżniona w rankingu 100 najlepszych globalnych zrównoważonych firm, który został przedstawiony na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w Szwajcarii.

Zrównoważone rozwiązania w zakresie produktywności przekładają się na wartość biznesową

Chociaż jesteśmy zaszczyceni, że nasze praktyki biznesowe zostały docenione, nasze zaangażowanie w zrównoważoną produktywność nie polega na byciu uwzględnianym w rankingach i indeksach, ale raczej na tworzeniu wartości biznesowej poprzez opracowywanie zrównoważonych praktyk w odniesieniu do nowych i istniejących linii produktów i usług. Aby dowiedzieć się więcej o naszym zaangażowaniu w zrównoważone praktyki na świecie i w USA, odwiedź stronę www.atlascopco.com/us/sustainability.