Najnowsze wiadomości

4 lutego 2023 0:51

Inicjatywy klimatyczne Atlas Copco docenione przez Organizację Narodów ZjednoczonychFirma Atlas Copco została niedawno wyróżniona podczas Szczytu Klimatycznego Organizacji Narodów Zjednoczonych za nasze inicjatywy na rzecz klimatu, w tym za cele związane z ograniczaniem emisji poprzez stosowanie energooszczędnych produktów i zmniejszanie śladu węglowego naszej działalności. Od dawna angażujemy się w zrównoważone praktyki biznesowe, w tym ciągłe innowacje naszych produktów, aby były bardziej niezawodne i energooszczędne, ponieważ ma to pozytywny wpływ na środowisko, przemysł i naszych klientów.

Efektywność zaczyna się od napędu o zmiennej prędkości obrotowej

Jednym z naszych najbardziej energooszczędnych produktów jest sprężarka z napędem o zmiennej prędkości obrotowej (VSD). Wyposażona w inteligentny system napędowy sprężarka VSD stale zmienia prędkość obrotową silnika, aby dostosować ją do zapotrzebowania na sprężone powietrze, co eliminuje pracę sprężarki w stanie nieobciążonym. Ta prosta koncepcja przynosi znaczne oszczędności energii i kosztów. Klienci mogą uzyskać średnie oszczędności energii na poziomie 35-50% i średnie zmniejszenie kosztów cyklu życia o 22-37%.

Inne najnowsze innowacje obejmują:

  • Nowe filtry typu "dwa w jednym", które zmniejszają spadki ciśnienia o 40%;
  • Nowa pompa próżniowa z technologią VSD+, która zmniejsza zużycie energii o 50%; oraz
  • Wytrzymały i niezawodny napęd Neos Drive, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o zastosowaniu w sprężarkach powietrza pracujących pod dużym obciążeniem.

Zaangażowanie w zrównoważoną produktywność w perspektywie długoterminowej

Szczyt ONZ Biznes i Klimat to wyjątkowe forum dla liderów biznesu i rządów, na którym mogą zaprezentować innowacyjne i ambitne strategie przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Celem szczytu jest określenie rozwiązań i przyszłościowych strategii, które mogą mieć globalny wpływ przed konferencją ONZ w sprawie zmian klimatu w grudniu 2015 roku.

Atlas Copco jest zaangażowany w zrównoważoną wydajność w perspektywie długoterminowej. Właśnie dlatego na początku tego roku zajęliśmy23. miejsce w indeksie 100 najbardziej zrównoważonych korporacji świata 2015 - liście przedstawionej na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w Szwajcarii. Zajęliśmy również pierwsze miejsce w rankingu ogólnym w branży maszynowej.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę http://climateaction.unfccc.int/ lub skontaktuj się z nami, a nasz przedstawiciel wkrótce się z Tobą skontaktuje.