Najnowsze wiadomości

24 maja 2024 0:20

FAQ: Jak mogę dziś zwiększyć efektywność energetyczną?Wszyscy znamy powiedzenie: "Nigdy nie zostawiaj na jutro tego, co możesz zrobić dzisiaj". To, czy faktycznie stosujemy się do tej mądrości, to już inna historia.

Na początku Nowego Roku łatwo jest dać się porwać ekscytacji nowym początkiem, ale dobre intencje często padają ofiarą zwlekania po kilku miesiącach. Wywieramy na siebie dużą presję, aby wprowadzać ogromne i natychmiastowe zmiany, zamiast podejmować małe kroki w celu budowania naszej siły woli i tworzenia dobrych nawyków. Jeśli jednym z twoich noworocznych postanowień jest oszczędzanie pieniędzy poprzez zwiększenie efektywności energetycznej, zacznij od małych kroków i ułatw sobie drogę do bardziej wydajnego 2014 roku.

Oto kilka drobnych zadań, które możesz wykonać już dziś, aby wkroczyć na ścieżkę efektywności energetycznej:

  • Ustaw kalendarz regularnych przeglądów i trzymaj się go. Umieść notatkę na biurku lub skonfiguruj przypomnienie w telefonie komórkowym, cokolwiek, aby upewnić się, że regularne zadania konserwacyjne są wykonywane. Ustal rutynę, w której "chodzisz po linii", aby sprawdzić, czy nie ma wycieków w systemie sprężonego powietrza i sprawdzasz dreny i filtry, aby upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli wyrobisz w sobie nawyk regularnego sprawdzania instalacji, będziesz w stanie wychwycić drobne usterki, zanim staną się one poważnymi problemami.
  • Identyfikacja i eliminacja niewłaściwych zastosowań sprężonego powietrza. Jeśli daną aplikację można przeprowadzić bardziej efektywnie przy użyciu metody innej niż sprężone powietrze, nie należy używać sprężonego powietrza. To takie proste.
  • Zaplanuj audyt sprężonego powietrza na pierwszy kwartał 2014 roku. Istnieją trzy podstawowe rodzaje audytów, a to, który z nich zostanie przeprowadzony, będzie zależeć od budżetu i oczekiwanych oszczędności energii. W przypadku pełnego audytu systemu, typowe oszczędności wahają się od 30% do 50%, gdy zalecenia audytu zostaną wprowadzone w życie. Korzyści płynące z przeprowadzenia audytu, takie jak niższe koszty energii i wyższa wydajność linii produkcyjnej, zwykle zwracają koszty inwestycji.

Małe kroki dziś mogą pomóc zwiększyć efektywność energetyczną i oszczędności jutro. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat konserwacji lub audytów energetycznych, skontaktuj się z nami lub zostaw komentarz poniżej.