Najnowsze wiadomości

4 lutego 2023 1:11

5 powodów, dla których warto wybrać zautomatyzowane spawanie orbitalne TIGSpawanie orbitalne TIG wymaga wysokiego poziomu umiejętności i doświadczenia, aby uzyskać doskonałe rezultaty.

Jednak wydajność i wysoka jakość spoin są ważne, a nawet najbardziej wykwalifikowany i doświadczony spawacz ręczny czasami nie radzi sobie z wydajnością (z powodu precyzyjnej natury pracy).

Zautomatyzowane spawanie przy użyciu urządzeń spawalniczych Axxair oferuje skuteczną strategię, aby spełnić te wymagania na Państwa budowie.

Jakie są zalety zautomatyzowanego spawania orbitalnego TIG?

Wysoka jakość spoin

Dzięki zautomatyzowanemu spawaniu TIG uzyskuje się znacznie lepszą jakość końcowej spoiny w porównaniu do spawania ręcznego. Nie oznacza to, że spoiny wykonane ręcznie są zawsze niskiej jakości, ale liczba odrzuconych rur lub zidentyfikowanych wad jest wyższa niż w przypadku zautomatyzowanego spawania orbitalnego TIG.

Szkolenie

Obsługa urządzeń do spawania orbitalnego jest możliwa bez długiego i żmudnego programu szkoleniowego.

Biegłość w spawaniu orbitalnym nie wymaga, abyś pochodził z wykształcenia spawalniczego. Sesje szkoleniowe są zazwyczaj znacznie krótsze i łatwiejsze niż w przypadku wyspecjalizowanego spawacza. Oznacza to korzyści w zakresie kosztów pracy i rozmieszczenia zespołów spawalniczych.

Czasami szkolenie może trwać nawet 2 dni.

Pobierz BEZPŁATNY egzemplarz przewodnika szkolenia pracowników

Najwyższa wydajność

Zautomatyzowane spawanie orbitalne TIG zwiększa wydajność pracy w porównaniu ze spawaniem ręcznym.

Zadania spawalnicze można rejestrować i powtarzać w dowolnym momencie. Na spawanie ręczne ma wpływ szereg czynników, takich jak pora dnia, zmęczenie pracownika, światło, pozycja pracownika i inne. Zautomatyzowane spawanie TIG omija te czynniki i może być powtarzane przez urządzenie tak często, jak będzie to wymagane w przyszłości.

Doskonała funkcjonalność w ograniczonych przestrzeniach

Sprzęt do spawania orbitalnego umożliwia spawanie w każdej sytuacji:

    Przestrzenie ograniczoneMała widocznośćŚrodowiska wysokiego ryzyka.

Spawanie może być wykonywane z odległej lokalizacji, a do urządzenia można dodać specjalną kamerę spawalniczą, co zmniejsza ryzyko dla operatorów.

Monitorowanie i identyfikowalność

Urządzenia do spawania orbitalnego umożliwiają szczegółową i wiarygodną rejestrację każdego spawu.

Każdy parametr spawania jest rejestrowany, a spawanie można powtórzyć w dowolnym momencie dzięki gromadzeniu danych z każdego spawu.

Na co czekasz?

Tak, spawanie orbitalne TIG wymaga inwestycji, jeśli chcesz zautomatyzować spawanie, ale zwrot z inwestycji następuje szybko dzięki wysokiej jakości spoin, które zapewnia zautomatyzowane spawanie, a także wzrostowi wydajności.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, czy zautomatyzowane orbitalne spawanie TIG firmy Axxair jest odpowiednie dla Twojej aplikacji.