Najnowsze wiadomości

23 maja 2024 22:53

Projektowanie efektywnej sprężarkowni: WentylacjaSprężarki wytwarzają ciepło; ciepło to musi być usuwane, aby temperatura w sprężarkowni była na akceptowalnym poziomie. Dlatego przy projektowaniu efektywnej sprężarkowni ważna jest odpowiednia wentylacja.

Ilość powietrza wentylacyjnego, które trzeba będzie usunąć, zależy od wielkości sprężarki oraz od tego, czy jest ona chłodzona powietrzem czy wodą. Powietrze wentylacyjne wytwarzane przez sprężarki chłodzone powietrzem zawiera prawie 100 procent energii zużywanej przez silnik elektryczny w postaci ciepła. Z drugiej strony sprężarki chłodzone wodą zawierają tylko około 10 procent energii zużywanej przez silnik elektryczny.

Najlepszym sposobem zarządzania nagromadzonym ciepłem jest jego odzyskanie i wykorzystanie do innych celów w zakładzie produkcyjnym. Wykorzystując energię odzyskaną z ciepła, producenci mogą zaoszczędzić zazwyczaj 95 procent (z potencjalnymi oszczędnościami do 100 procent) pierwotnej energii elektrycznej użytej do zasilania sprężarki powietrza. Odzysk ciepła to innowacyjny sposób na zmniejszenie zużycia energii.

Więcej o tym, jak zaprojektować efektywną sprężarkownię, można dowiedzieć się z naszych poprzednich wpisów na ten temat - wybierając lokalizację oraz określając posadowienie i jakość zasysanego powietrza. Lub po prostu skontaktuj się z nami z pytaniami.