Najnowsze wiadomości

15 lipca 2024 13:18

Atlas Copco po raz czwarty włączony do indeksu zrównoważonego rozwoju Dow JonesDzięki ponad 140-letniej działalności wiemy, że sukces opiera się na odpowiedzialności społecznej i środowiskowej - nie tylko dlatego, że tak należy postępować, ale dlatego, że ma to kluczowe znaczenie dla rozwoju i rentownego wzrostu. Odzwierciedleniem naszego zaangażowania w zrównoważoną produktywność jest fakt, że grupa Atlas Copco została ostatnio po raz czwarty z rzęduwłączona do indeksu Dow Jones Sustainability Index.

Włączenie do indeksu Dow Jones Sustainability Index opiera się na corocznych ocenach firm i porównaniach z innymi firmami z branży. Indeks uwzględnia zarządzanie możliwościami i związanym z nimi ryzykiem, które wynikają z rozwoju sytuacji gospodarczej, środowiskowej i społecznej, ładu korporacyjnego i strategii oraz kluczowych wskaźników wydajności, takich jak emisje i odpady.

W tym roku grupa Atlas Copco zajęła czołowe miejsce w branży maszyn i urządzeń elektrycznych i otrzymała wysokie noty za politykę środowiskową/systemy zarządzania, sprawozdawczość środowiskową oraz zarządzanie ryzykiem i sytuacjami kryzysowymi.

Zrównoważone praktyki przekładają się na bardziej energooszczędne produkty i technologie

Chociaż jesteśmy zaszczyceni, że znaleźliśmy się w tym rankingu, nasze zaangażowanie w zrównoważoną wydajność nie polega na byciu wyróżnionym w rankingach i indeksach, ale raczej na pracy nad tworzeniem wartości biznesowej poprzez opracowywanie zrównoważonych praktyk w odniesieniu do nowych i istniejących linii produktów i usług. Dzięki zaangażowaniu w badania i rozwój stale dążymy do projektowania i oferowania najbardziej energooszczędnych produktów i technologii sprężonego powietrza na rynku.

Seria sprężarek śrubowych GA VSD+ z wtryskiem oleju oraz nasza kampania "VSD for Life" odzwierciedlają nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój na całym świecie. Za każdy kilowat sprężarki VSD+ sprzedany od początku kampanii do końca 2014 roku firma Atlas Copco zasadzi drzewo za pośrednictwem WeForest, międzynarodowej organizacji non-profit, której celem jest tworzenie i promowanie pionierskiego ruchu na rzecz zrównoważonego zalesiania na dużą skalę. Do tej pory w ramach kampanii "VSD for Life" zasadzono 250 000 drzew, dzięki czemu w Burkino-Faso zalesiono 600 akrów.

Aby dowiedzieć się więcej o inicjatywach firmy Atlas Copco w zakresie zrównoważonego rozwoju, zarówno globalnie, jak i w USA, odwiedź stronę www.atlascopco.com/us/sustainability.