Najnowsze wiadomości

16 kwietnia 2024 10:26

Jak przechowywać narzędzia ręczne i elektronarzędziaWiększość ludzi ma w domu różne narzędzia, od małych narzędzi ręcznych, takich jak śrubokręty lub klucze, po duże elektronarzędzia, które zazwyczaj znajdują się w warsztatach lub sklepach z narzędziami. Narzędzia są przechowywane w całym domu od piwnicy do garażu, ale jeśli nie są przechowywane prawidłowo, mogą rdzewieć i pękać. Narzędzia ręczne i elektryczne mają różne wymagania dotyczące pielęgnacji i przechowywania.

Jak przygotować i przechowywać narzędzia

Aby te narzędzia były bezpieczne i w dobrym stanie technicznym, gdzie i jak powinny być przechowywane? Większość ludzi będzie przechowywać swoje narzędzia w swoim domu w piwnicy, w warsztacie lub w garażu. Tam są wiele różni domowi narzędzia składowi pomysły od DIY rozwiązań drogie składowe szafy, które ty możesz znajdować przy twój lokalnym składem sprzętu. Poręczny sposób utrzymywać narzędzia przechować w domu jest wieszać kołek deski na ścianach twój praca pokój, w garażu lub piwnicy. To utrzymuje narzędzia od podłogi i organizuje. Dla małych narzędzi i akcesoriów, używa kreślarski składowy system ochraniać od pyłu.

1. Stojak na narzędzia elektryczne

Jeśli jesteś w kryzysie dla przestrzeni, stojak do przechowywania elektronarzędzi jest inteligentnym rozwiązaniem dla utrzymania elektronarzędzi zorganizowanych. Stojak na elektronarzędzia wyświetli również Twoje elektronarzędzia, dzięki czemu nie będziesz tracił cennego czasu na szukanie odpowiedniego narzędzia.

2. Szafka na elektronarzędzia

Jeżeli ty jesteś przyglądający utrzymywać twój elektronarzędzia schludnie i organizujący w twój garażu lub narzędziowej szopie, rozważasz kupować lub robić elektronarzędziowej składowej szafce. Niektóre elektronarzędziowe magazynowe szafy nawet przychodzą z możliwościami ładować twój narzędzia.

3. Zawieszanie narzędzi lub używanie szuflad na narzędzia

Poręczny sposób utrzymywać narzędzia przechować w domu jest wieszać kołek deski na ścianach twój praca pokój, w garażu lub piwnicy. To utrzymuje narzędzia od podłogi i organizuje. Dla małych narzędzi i akcesoriów, używa kreślarski składowy system ochraniać od pyłu.

Jak przygotować i przechowywać narzędzia

W celu utrzymania narzędzi w dobrym stanie pracy podczas przechowywania, należy podjąć kilka podstawowych kroków przygotowawczych. Szczegółowe informacje na temat przechowywania narzędzi elektrycznych lub ręcznych znajdują się w instrukcji producenta. Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi czyszczenia i przechowywania, szczególnie w przypadku większych narzędzi elektrycznych, takich jak piły elektryczne lub wiertarki.

1. Czyszczenie narzędzi po każdym użyciu

Aby utrzymać narzędzia w porządku, należy je czyścić po każdym użyciu. Przetrzyj je szmatką lub ręcznikiem, aby upewnić się, że są wolne od brudu, tłuszczu i zanieczyszczeń. Jeśli narzędzia wymagają dodatkowej pielęgnacji, należy oczyścić każdą metalową powierzchnię za pomocą zatwierdzonego roztworu i zeskrobać wszelkie zabrudzenia i zanieczyszczenia. Przed umieszczeniem narzędzia w magazynie należy je całkowicie wysuszyć ręcznikiem lub szmatką. Narzędzia elektryczne powinny mieć wszystkie powierzchnie oczyszczone i całkowicie suche przed przechowywaniem. Rozpylić środek smarny na wszystkie powierzchnie metalowe.

2. Usuwanie wszelkich uszkodzonych lub wadliwych narzędzi

Podczas czyszczenia należy sprawdzić, czy nie ma uszkodzeń lub wad. Jeśli narzędzia nie da się naprawić, należy je wyrzucić. Nie zostawiaj go, aby zabrudzić dodatkową przestrzeń.

3. Użyć sprayu ochronnego do wszystkich części metalowych

Pokryć metalowe części narzędzi środkiem smarnym w sprayu ochronnym do metalu.

4. Nigdy nie przechowywać narzędzi w pobliżu ziemi

Nie należy umieszczać narzędzi bezpośrednio na ziemi w celu ich przechowywania. Małe narzędzia ręczne i elektryczne należy umieszczać na regałach.

5. Uzyskaj kreatywność dzięki opcjom przechowywania

Narzędzia krótkotrwałe należy przechowywać w plastikowym pojemniku lub pudełku. Narzędzia z długimi uchwytami należy wiązać w pojemniku na śmieci podczas przechowywania. W przeciwnym razie narzędzia te należy powiesić na ścianie.

Jeśli przechowujesz narzędzia we własnym magazynie, umieść małe narzędzia w plastikowych pojemnikach. Organizuj podobne narzędzia razem w pojemniku. Plastikowe pojemniki zapewniają dodatkową warstwę ochronną. Pojemniki są także łatwe do układania w stosy i przenoszenia z jednostki magazynowej do ciężarówki na plac budowy.

6. Zrób listę wszystkich przechowywanych przedmiotów

Upewnij się, że pudełka są opatrzone etykietą z jego zawartością, abyś mógł znaleźć narzędzie, gdy będziesz go potrzebował. Zachowaj listę inwentaryzacyjną narzędzi, które posiadasz i gdzie są one przechowywane.