Najnowsze wiadomości

24 maja 2024 0:20

Przewodnik dla początkujących po rozmiarach sprężarek powietrzaUstalenie, jaką sprężarkę kupić, może być przytłaczające i wiele osób nie wie, od czego zacząć. W ciągu kilku następnych artykułów przeprowadzimy Cię przez kilka pierwszych kroków do znalezienia odpowiedniej sprężarki powietrza dla Ciebie i Twojej firmy.

W tym tygodniu zajmiemy się tym, jak dowiedzieć się, jakiej wielkości sprężarki potrzebujesz. Ustalenie właściwego rozmiaru potrzebnej sprężarki jest jednym z największych wyzwań przy zakupie nowej sprężarki powietrza. Dzięki ciągłej poprawie technologii dzisiejsze sprężarki powietrza są znacznie bardziej wydajne niż ich poprzednicy.

Przy zwiększonej wydajności istotne jest zrozumienie nie tylko zastosowania, ale także szczegółów użytkowania, aby prawidłowo dobrać rozmiar sprężarki. Wybór niewłaściwego rozmiaru może prowadzić do problemów z produkcją i zwiększonych kosztów z powodu zmarnowanej energii.

Kluczem do prawidłowego doboru rozmiaru sprężarki jest znajomość wymagań dotyczących przepływu (CFM) i ciśnienia (PSI) dla danego zakładu. Ciśnienie może być mierzone w funtach na cal kwadratowy (PSI) lub barach (metryczna miara ciśnienia). W uproszczeniu, ciśnienie odnosi się do siły potrzebnej do wykonania określonej pracy w danym momencie.

Sprężarka powietrza musi zapewnić wystarczające ciśnienie do wykonania danego zadania, cokolwiek mniejszego nie wykona zadania. Dlatego ważne jest zrozumienie, jakie ciśnienie jest potrzebne dla danego zastosowania, aby odpowiednio dobrać rozmiar sprężarki. W przeciwnym razie marnuje się energię lub pojawiają się problemy z wydajnością.

To prowadzi nas do przepływu. Przepływ jest mierzony w stopach sześciennych na minutę (CFM), litrach na sekundę (l/s) lub metrach sześciennych na godzinę (m3/h) w zależności od lokalizacji. Przepływ to zdolność sprężarki do kontynuowania wykonywania zadania w akceptowalnym czasie lub ilość przepływu, która jest wymagana do wykonania danego zadania w określonym czasie.

Najłatwiejszym sposobem określenia, jaki jest całkowity potrzebny przepływ, jest wykonanie audytu sprężonego powietrza.

Podsumowując, ciśnienie jest określane na podstawie wykonywanej pracy. Przepływ wymaga zrozumienia, jak często dana praca musi być wykonywana lub jak wiele prac jest wykonywanych jednocześnie. Jeżeli sprężarka jest niewymiarowa, spowoduje to spadki ciśnienia i niemożność wykonania zadania. Przewymiarowanie nie tylko marnuje energię i zwiększa koszty, ale może prowadzić do przyszłych problemów mechanicznych i potencjalnej awarii sprężarki.

Wróć w przyszłym tygodniu po Przewodnik dla początkujących po typach sprężarek powietrza.

Jeśli nadal masz pytania dotyczące prawidłowego doboru rozmiaru sprężarki powietrza, skontaktuj się z ekspertem już dziś.

hbspt.cta._relativeUrls=true;hbspt.cta.load(2510332, '22035820-37f5-4cce-8b0a-5dba1c496505', {"useNewLoader":"true","region":"na1"});