Najnowsze wiadomości

15 lipca 2024 13:14

Exhibition Recap: Międzynarodowe Targi Obróbki Drewna IWFW zeszłym tygodniu mieliśmy okazję wystawiać się na Międzynarodowych Targach Obróbki Drewna IWF w Atlancie, Georgia, które co dwa lata goszczą dziesiątki tysięcy uczestników reprezentujących ponad 30 sektorów biznesowych. Tygodniowe wydarzenie służy największemu na świecie rynkowi obróbki drewna, prezentując najnowszą technologię napędzającą maszyny, komponenty i materiały. Dla globalnej społeczności zajmującej się obróbką drewna - zarówno małych sklepów, jak i dużych producentów - IWF jest główną imprezą umożliwiającą nawiązanie kontaktów i poznanie najnowszych trendów w branży.

Oczywiście była to doskonała okazja dla naszego zespołu, aby nie tylko dowiedzieć się więcej o branży, ale także zaprezentować szeroką gamę inteligentnie zaprojektowanych rozwiązań w zakresie sprężonego powietrza i podciśnienia, które oferujemy dla przemysłu drzewnego. Od przenoszenia i szlifowania po trzymanie i laminowanie - niezawodne sprężone powietrze i podciśnienie są niezbędne w wielu zastosowaniach w każdym zakładzie stolarskim. Trzy produkty Atlas Copco, o których mówiło się najwięcej, to sprężarka śrubowa G5, śrubowa pompa próżniowa GHS VSD+ i sucha kłowa pompa próżniowa DZS.

Nie jest niespodzianką, że Sprężarka śrubowa G5 smarowana olejem wzbudzała zainteresowanie na targach. Ta kompaktowa i cicha sprężarka typu plug-and-play pojawiła się na naszym stoisku w pełni załadowana, ze zintegrowanym osuszaczem powietrza i zamontowanym zbiornikiem. To małe, ale potężne urządzenie jest niezwykle wydajne, charakteryzuje się niskim poziomem hałasu podczas pracy, minimalnym przenoszeniem oleju i niskimi kosztami eksploatacji.

Dużą uwagę na wystawie przyciągały również dwie nasze pompy próżniowe, które stają się coraz bardziej popularnymi opcjami w zastosowaniach związanych z utrzymaniem stołu próżniowego. Model Śrubowa pompa próżniowa GHS VSD+ oraz sucha kłowa pompa próżniowa DZS są niezawodnymi, energooszczędnymi rozwiązaniami, które w zależności od wielkości zakładu stanowią idealne rozwiązanie do scentralizowania systemu próżniowego lub pozostania bliżej domu z pompą do użytku punktowego. Tak czy inaczej, obie pompy próżniowe charakteryzują się konstrukcją typu "plug-and-play", cichą pracą, łatwą konserwacją i minimalną ilością miejsca na hali produkcyjnej.

Jednym z kluczowych wniosków z wystawy jest to, że branża ta żyje i ma się dobrze. Liderzy branży byli podekscytowani możliwością poznania wszystkich nowych i innowacyjnych technologii i mieli pozytywne spojrzenie na to, co czeka przemysł drzewny w najbliższych latach. Frekwencja była niesamowita przez cały czas trwania imprezy, a organizatorzy spodziewają się jeszcze lepszej frekwencji na targach w 2024 roku. Do tego czasu będziemy robić to, co zawsze i kontynuować opracowywanie innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań, które będą napędzać przemysł drzewny do przodu.