Najnowsze wiadomości

15 lipca 2024 12:29

Upiorny sezon zasilany sprężonym powietrzem, gazem i podciśnieniemOdświętne dekoracje, straszne filmy, chłodniejsza pogoda, zbieranie cukierków oraz odwiedzanie dyni i browarów to podstawowe elementy sezonu Halloween - ale czy wiesz, że te tradycje nie byłyby możliwe bez sprężonego powietrza, gazu i podciśnienia? Właśnie tak! Od kukurydzy cukrowej i animatroniki nawiedzonych domów do ulubionego piwa o smaku dyni - sprawdźmy, w jaki sposób nasz ulubiony straszny sezon jest zasilany przez przemysł sprężarek powietrza.

  • Cukierki naHalloween. Jeśli jest jedna rzecz, z której słynie Halloween, to jest nią sama liczba smacznych smakołyków, które są spożywane w dniach poprzedzających (a nawet po) 31 października. National Retail Foundation spodziewa się, że w tym roku na słodycze na Halloween wyda aż 2,6 miliarda dolarów. To bardzo dużo słodyczy! Możesz podziękować sprężarkom powietrza, dmuchawom, pompom próżniowym i generatorom azotu za pomoc w tworzeniu tych słodyczy. Ulubione słodycze na Halloween, takie jak owocowe gumy do żucia czy czekoladowe batoniki, wymagają zastosowania podciśnienia w procesach destylacji i odparowywania smaków, które są wykorzystywane do tworzenia uzależniających smaków, które wszyscy znamy i kochamy! Sprężarki powietrza zasilają urządzenia pneumatyczne w obszarach pakowania i zawijania cukierków; dmuchawy przemysłowe wykorzystują powietrze pod niskim ciśnieniem do przemieszczania cukierków w dół linii produkcyjnej; a znajdujące się na miejscu generatory N2 są niezbędne do pakowania cukierków i utrzymywania ich świeżości do czasu, gdy trafią na półki sklepowe i do Twojego koszyka na Halloween.

Dowiedz się więcej o tym, jak przemysł spożywczy i napojów wykorzystuje rozwiązania w zakresie powietrza i gazu.

  • Piwodyniowe/Ale. Piwo dyniowe... czy istnieje lepszy napój do picia jesienią? My tak nie uważamy! Od fermentacji i napowietrzania do butelkowania i gazowania, sprężarki powietrza są kluczowe dla procesów w browarach. Azot (wytwarzany w zakładowych generatorach azotu) jest również bardzo ważnym gazem w zastosowaniach browarniczych. N2 jest idealnym gazem dla browarów - od oczyszczania zbiorników między kolejnymi zastosowaniami po zapobieganie utlenianiu się brzeczki, piwa i resztek zacieru oraz zanieczyszczaniu następnej partii piwa. Azot może być również używany do przepychania piwa z jednego zbiornika do drugiego, a w końcowych etapach procesu warzenia piwa jest używany do zwiększania ciśnienia w kegach przed wysyłką i ostatecznym użyciem. Jeżeli pyszny napój ma trafić na półki sklepowe, a nie do kranu, do rozlewu stosuje się pompę próżniową. Pompy próżniowe są również wykorzystywane do usuwania powietrza z wnętrza butelki w celu uzyskania hermetycznego zamknięcia, które pozwala zachować świeży smak piwa.

Dowiedz się, jak browary mogą wykorzystać wytwarzanie azotu na miejscu.

  • PSLs - Pumpkin Spice Lattes. Pumpkin spice latte, które z miłością nazywamy PSLs, może być najbardziej kultowym jesiennym napojem, a kawy o jesiennych smakach obfitują w październiku. Dynia, klon, karmel i s'mores to tylko kilka smaków, które można spotkać podczas wizyty w lokalnej kawiarni. Kawy te są możliwe dzięki wytwarzaniu azotu na miejscu, w tym przepłukiwaniu opakowań N2 w celu zapewnienia świeżości ziaren, fusów i strączków kawy w celu przechowywania dodatkowych ziaren kawy.

Dowiedz się więcej o wytwarzaniu azotu w przemyśle kawowym tutaj.

  • Nawiedzone domy i straszne parki tematyczne. Czy lubisz się bać? Jeśli tak, to uczestnictwo w nawiedzonym domu lub parku rozrywki jest prawdopodobnie na Twojej jesiennej liście rzeczy do zrobienia! Sprężarki powietrza są powszechnym źródłem zasilania w parkach rozrywki, ponieważ są bezpieczniejszą, prostszą, nieelektryczną alternatywą dla zasilania. Sprężone powietrze sprawia, że przejażdżki rollercoasterem są bardziej komfortowe, a także działa jako siła napędowa urządzeń pneumatycznych, takich jak bramy.

Masz przykład zastosowania związanego z jesienią lub Halloween, w którym wykorzystuje się sprężone powietrze? Daj nam znać w komentarzach poniżej! W międzyczasie odwiedź nas na stronie www.atlascopco.com/air-usa, aby dowiedzieć się więcej o ofercie Atlas Copco w zakresie sprężonego powietrza i urządzeń gazowych.

O autorze. Katie Falcon jest autorką i redaktorką bloga o sprężonym powietrzu. Obecnie pracuje w Atlas Copco Compressors jako specjalista ds. marketingu cyfrowego, specjalizując się w tworzeniu treści i rozwoju platformy. Można się z nią skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem katie.falcon@atlascopco.com. Carter Thiel pełnił rolę współpracownika technicznego i obecnie pracuje jako kierownik ds. marketingu produktów w firmie Atlas Copco Compressors. Można się z nim skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem carter.thiel@atlascopco.com.