Najnowsze wiadomości

16 kwietnia 2024 11:39

Hydrauliczne podnośniki pneumatyczne - przewodnik kupującego



Niezależnie od tego, czy potrzebujesz podnieść klasyczny samochód osobowy, 60-tonową ciężarówkę, czy nawet autobus, aby pracować szybko i bezpiecznie, musisz mieć odpowiedni sprzęt. Oto 6-stopniowy przewodnik, który pomoże Ci dokonać właściwego wyboru:

Krok 1: Określenie, jaki typ pojazdu należy podnieść

Aby poznać wymagany udźwig, należy sprawdzić ciężar pojazdów, na których się pracuje.
Na rynku dostępne są różne typy podnośników o różnym udźwigu:

  • W przypadku pojazdów lekkich (samochody osobowe, SUV-y, pick-up-y...) należy zastosować wózek podnośnikowy o udźwigu od 2 do 3 ton.
  • Dla pojazdów ciężkich (ciężarówki, autobusy, pojazdy rolnicze i budowlane, samoloty, reach stakery...), użyj hydraulicznego podnośnika powietrznego o udźwigu od 30 ton do 100 ton, w zależności od producenta i modelu.

2 ważne rzeczy, które powinieneś wiedzieć o udźwigu:

  • Udźwig pneumatyczno-hydraulicznego podnośnika różni się dla każdego etapu podnoszenia: W przypadku 50-tonowego powietrznego podnośnika hydraulicznego, w zależności od wymaganej wysokości podnoszenia, udźwig waha się od 15 do 50 ton.
  • Przy użyciu pneumatycznego podnośnika hydraulicznego nie podnosimy 100% masy pojazdu, lecz od 1/4 do 1/2 pojazdu (np. do zmiany przednich kół) do 1/4 pojazdu. Wybierz odpowiednio swoje wyposażenie.

Krok 2: Upewnij się, że Twój podnośnik hydrauliczny będzie odpowiadał wymaganiom dotyczącym wysokości.

Wolna przestrzeń robocza pod pojazdami z każdym dniem staje się coraz mniejsza. Dlatego też można teraz znaleźć bardziej kompaktowe pneumatyczne podnośniki hydrauliczne, zwane również "niskoprofilowymi", które mieszczą się na najmniejszej powierzchni.

Niektóre inne podnośniki hydrauliczne są wyposażone w nadstawki, które umożliwiają zwiększenie maksymalnej wysokości dla określonych zastosowań.

Krok 3: Sprawdzić dostępne ciśnienie powietrza

Przed zakupem sprzętu upewnij się, że konfiguracja linii lotniczych spełnia wymagania. Informacje te są dostarczane przez producenta, można je znaleźć w instrukcji obsługi lub w kartach specyfikacji technicznych. 

Krok 4: Ustalenie sposobu wykorzystania

Jesteś mobilnym pracownikiem? Musisz codziennie ładować swój wózek podnośnikowy do vana?

Jeśli tak, to biorąc pod uwagę rozmiar, wagę i łatwość transportu, takie jak uchwyt do przenoszenia, są to 3 cechy, które będą miały wpływ na Twoją codzienną pracę.

Krok 5: Jakość produktu

Jakość i trwałość nie są tu tylko dla zabawy. Ma ona zapewnić Ci bezpieczeństwo i umożliwić wykonywanie pracy, kiedy tego potrzebujesz.

W Ameryce i Europie głównymi certyfikatami są certyfikaty CE i ASME. Istnieją również pewne niezależne organizmy, takie jak TUV. Upewnij się, że Twój podnośnik hydrauliczny jest certyfikowany przez jeden z nich.

Krok 6: Sprawdzenie ergonomii

Ergonomia pozwoli Ci dokonać najmądrzejszego wyboru:

  • Jak łatwo jest umieścić podnośnik pod pojazdem? Spójrz na długość uchwytu i rozmiar koła.
  • Jak łatwa jest obsługa? Zabaw się dżojstikiem i manewruj pneumatycznym podnośnikiem hydraulicznym.