Najnowsze wiadomości

15 lipca 2024 12:48

Zapasowe sprężarki powietrza są częścią inteligentnej struktury wsparciaMoże pojawić się zgodnie z harmonogramem, dzięki kalendarzowi konserwacji, z dużym wyprzedzeniem. Może też nadejść błyskawicznie. Zaplanowana lub nieoczekiwana przerwa w pracy sprężarki powietrza może w jednej chwili sparaliżować produkcję. Dlatego tak ważne jest posiadanie niezawodnego planu awaryjnego, zwłaszcza gdy zastosowanie ma krytyczne znaczenie, a przestoje w produkcji mogą szybko doprowadzić do kosztownych strat. Właściwy plan może pozwolić na natychmiastowe wznowienie pracy i ograniczyć straty, a odpowiednie przygotowanie pomoże uchronić produkcję przed spadkiem.

W listopadzie 2015 r. jedna ze sprężarek w kopalni Barrick Gold na Dominikanie została wyłączona z eksploatacji na czas naprawy, gdy niespodziewana awaria silnika w innej sprężarce zmniejszyła możliwości produkcyjne o 30 procent. Poleganie tylko na jednej sprężarce było zbyt ryzykowne, a zakład potrzebował planu awaryjnego.

Kierownik projektu skontaktował się z przedstawicielem handlowym firmy Atlas Copco na Florydzie. Okazało się, że na takie czasy można wynająć wiele urządzeń dla różnych gałęzi przemysłu, a dostawa na wyspę byłaby szybka i łatwa. Do zadania został przydzielony czteroosobowy zespół techniczny, który natychmiast zabrał się do pracy nad przygotowaniem terenu i logistyką transportu.

Flota 14 niezależnych sprężarek powietrza firmy Atlas Copco została szybko dostarczona, zainstalowana i wkrótce zaczęła działać. Każda ze sprężarek w kontenerach wymagała tylko kilku połączeń: pojedynczego gniazda elektrycznego z zerową ilością spalin, węży do wlotu i wylotu wody oraz wylotu powietrza.

Technicy z firmy Atlas Copco pozostali na miejscu po ustawieniu i wstępnym wyregulowaniu, monitorując produkcję i dostosowując poziomy wydajności 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, nawet podczas wakacji. Przez 50 dni sprężarki ZH pracowały z pełną wydajnością, utrzymując stały przepływ 105 000 cfm 100-procentowo czystego powietrza o jakości ISO i ciśnieniu 75 psi; produkcja była utrzymywana przez cały czas trwania naprawy. Sprężarki kontenerowe firmy Atlas Copco, tak łatwo jak je zainstalowano, zostały odłączone i odesłane z powrotem do USA, gdy przywrócono zasilanie podstawowe kopalni do pełnej sprawności.

Posiadanie na miejscu jednej lub kilku sprężarek zapewnia natychmiastowe i stałe zasilanie sprężonym powietrzem jako rezerwę i jest rozwiązaniem alternatywnym. Jeśli jednak bezpieczeństwo, jakie zapewnia stała rezerwa, nie jest dostępne, wynajem urządzeń jest odpowiednim rozwiązaniem krótkoterminowym. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej. Szeroki zakres przenośnych jednostek jest dostępny dla różnych potrzeb przemysłu i może być szybko dostarczony - nawet jeśli znajdujesz się na środku Karaibów.

Jaka jest Twoja najbardziej niepokojąca historia związana z przerwą w pracy sprężarki powietrza? Opowiedz nam, co się stało i czego się nauczyłeś, w sekcji komentarzy poniżej.