Najnowsze wiadomości

23 maja 2024 23:14

Pięć powodów, dla których warto zainwestować w oryginalne części do kompresoraWystarczy wyszukać w Internecie hasło "części OEM kontra części z rynku wtórnego", aby uzyskać ponad 400 000 wyników debat na temat zalet każdej z nich. Sprężarki powietrza, podobnie jak samochody, zawierają wiele części, które ostatecznie będą musiały zostać wymienione w całym okresie eksploatacji sprężarki. Pytanie brzmi, czy wymienić zużyte części na oryginalne, czy na nieoryginalne.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę rezultat, jaki chcesz osiągnąć podczas wymiany zużytych części w sprężarce powietrza. Zmodernizowany sprzęt wykorzystuje najnowszą technologię sprężarek i skutkuje zwiększoną niezawodnością, wydajnością energetyczną i oszczędnością kosztów. Oto kilka korzyści płynących z inwestowania w oryginalne części do sprężarek powietrza.

  1. Dłuższa żywot ność - Regularne serwisowanie sprzętu przy użyciu oryginalnych części zapewnia dłuższą żywotność instalacji, oszczędzając pieniądze zakładu. Pójście na skróty w celu zaoszczędzenia pieniędzy na samym początku może skutkować krótszą żywotnością i większymi kosztami w przyszłości.
  2. Jakość - oryginalne części są produkowane tak, aby spełniały te same standardy, co sprężarka. Nie wlałbyś zwykłego paliwa do samochodu, który wymaga paliwa premium, ze względu na ryzyko uszkodzenia innego sprzętu przez produkt niższej jakości. To samo dotyczy sprężarek powietrza.
  3. Niezawodność - korzystanie z oryginalnych części zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii produkcyjnej, która nie tylko byłaby bardzo kosztowna, ale także mogłaby zagrozić jakości produktu, terminom i marżom zysku.
  4. Wydajność - nieoryginalne części mogą nie być zaprojektowane tak, aby optymalnie współpracować ze sprężarką powietrza, jak zamienniki oryginalnych części. W przypadku mniej wydajnych części zakład może wydawać więcej na energię przy mniejszej wydajności sprężonego powietrza.
  5. Oszczędnośćenergii - gdy sprężarka powietrza pracuje z optymalną wydajnością, spadki ciśnienia występują rzadziej, co prowadzi do większych oszczędności energii.

Koszt oczekiwania

Co się dzieje, gdy pojawia się nagły wypadek i część jest potrzebna jak najszybciej? Wybór niezawodnego partnera, który może dostarczyć wysokiej jakości części wtedy, gdy są one potrzebne, pomaga utrzymać ciągłość produkcji. Dowiedz się więcej o naszej kompleksowej obsłudze klienta i o tym, jak Atlas Copco może służyć jako partner, który przyczynia się do zwiększenia wydajności procesów.