Najnowsze wiadomości

24 maja 2024 0:18

Świętujemy pięć lat energooszczędnej technologii dmuchawKiedy opracowujemy nowe produkty, naszym głównym celem jest zaprojektowanie technologii, która zmniejsza zużycie energii poprzez zwiększenie efektywności energetycznej. Wynika to z faktu, że zwiększenie wydajności ma największy wpływ na oszczędność energii w całym okresie eksploatacji sprężarki.

Pięć lat temu wprowadziliśmy gamę dmuchaw śrubowych ZS firmy Atlas Copco. Seria ZS jest nie tylko do 40% bardziej energooszczędna niż dmuchawy trójłopatkowe, ale także spełnia wymagania certyfikatu ISO 8573-1 Class Zero dla powietrza w 100% bezolejowego, całkowicie eliminując ryzyko zanieczyszczenia olejem.

Efektywność energetyczna i bezolejowe powietrze są szczególnie ważne w branżach i zastosowaniach, które przyjęły gamę ZS, w tym w oczyszczaniu ścieków, przemyśle farmaceutycznym, transporcie pneumatycznym, wytwarzaniu energii, żywności i napojów, przemyśle chemicznym, celulozowo-papierniczym, tekstylnym, cementowym i ogólnym przemyśle wytwórczym.

Co sprawia, że dmuchawy śrubowe ZS są tak wydajne?

Wydajność dmuchaw serii ZS wynika z zastosowania technologii śrubowej w porównaniu z konwencjonalną technologią krzywkową. Śrubowy element sprężający ma stały, wbudowany stosunek ciśnienia i nie ma sił mechanicznych powodujących niewyważenie, co pozwala na wysokie prędkości wału i duże natężenia przepływu przy małych wymiarach zewnętrznych. Wewnętrzna ścieżka przepływu powietrza jest również zoptymalizowana w celu zmniejszenia spadków ciśnienia i turbulencji powietrza, a zintegrowana przekładnia z napędem bezpośrednim zmniejsza straty przekładni.

Połączenie tych elementów oraz zintegrowanego napędu o zmiennej prędkości obrotowej (VSD) sprawia, że maszyna zużywa o 30% mniej energii niż poprzednie dmuchawy krzywkowe.

Kompleksowa oferta

Od czasu wprowadzenia na rynek serii ZS w 2009 r., dzięki innowacjom w technologii dmuchaw oraz inwestycjom w firmę Houston Service Industries (HSi) i jej gamę energooszczędnych szybkobieżnych dmuchaw turbo, firma Atlas Copco oferuje obecnie największą gamę technologii dmuchaw na rynku. Nasza kompleksowa oferta technologii dmuchaw obejmuje urządzenia dla ciśnień od 300 mbar do 1200 mbar i przepływów od zaledwie 50 CFM do 5000 CFM.