Najnowsze wiadomości

15 lipca 2024 14:13

Na zdrowie sprężarki: Możliwość tworzenia winaPowiedzmy sobie szczerze, że wino jest ważnym elementem naszego życia, niezależnie od tego, czy je pijemy, czy nie. To prezent dla gospodyni, który przynosimy na kolację, prezent dla słonia podczas świąt, to napój, którym dzielimy się z przyjaciółmi i rodziną przy stole, gdy wiwatujemy na cześć wielu ważnych momentów w życiu.

Wiele winiarni chwali się, że do produkcji swojego wina używa najlepszych składników, ale nawet najlepsze składniki niewiele znaczą bez odpowiedniego sprzętu. Najwyższej jakości sprężone powietrze jest istotnym składnikiem procesu, co oznacza, że użycie najlepszych sprężarek powietrza, generatorów azotu i dmuchaw ma kluczowe znaczenie.

Od napowietrzania, przez butelkowanie, po etykietowanie - sprężone powietrze jest używane niemal na każdym etapie procesu produkcji wina. Atlas Copco może dostarczyć cały sprzęt przemysłowy niezbędny do produkcji najlepszego wina. W całym procesie produkcji wina winiarnie potrzebują sprężarek powietrza, generatorów azotu i bezolejowych dmuchaw niskociśnieniowych.

  • Napowietrzanie. Podczas produkcji wina, napowietrzanie jest niezbędnym procesem, który wprowadza tlen do wina, pozwalając mu oddychać i zmiękczyć się przed butelkowaniem. Nasze bezolejowe, niskociśnieniowe dmuchawy są idealne dla potrzeb winiarni w zakresie napowietrzania.
  • Butelkowanie. Sprężarki dostarczają powietrze pod ciśnieniem, które przenosi wino z beczek do butelek. A ponieważ wina są szczególnie podatne na utlenianie podczas butelkowania, zastosowanie gazu obojętnego, takiego jak azot, w celu usunięcia tlenu z pustych butelek pomaga zapewnić świeżość wina. N2 jest również używany do eliminacji gazów węglowych z butelek przed zakapslowaniem.
  • Miażdżenie i wyciskanie winogron. Choć chcielibyśmy wierzyć, że tłuczenie winogron jest nadal główną metodą ich zgniatania, została ona zastąpiona przez współpracę pomiędzy sprężarkami powietrza, zgniatarką do winogron i pęcherzem. Po załadowaniu prasy winogronami, zgniatacz winogron stosuje sprężone powietrze do jednej strony pęcherza, aby wycisnąć sok z winogron. Następnie sprężone powietrze jest wykorzystywane do nadmuchania pęcherza, dzięki czemu sok z winogron jest wyciskany przez otwory wentylacyjne.
  • Etykietowanie. Sprężone powietrze jest używane do przyklejania etykiet na butelkach z winem.
  • Sparging. Zwany również spargingiem azotowym, proces ten polega na zastosowaniu azotu w postaci bardzo drobnych pęcherzyków w celu wyeliminowania z wina rozpuszczonego tlenu. Może to mieć różny wpływ, w zależności od tego, czy jest to wino białe czy czerwone.

Firma Atlas Copco oferuje kompletną linię urządzeń do produkcji wina. Od smarowanych olejem GA 7-75 VSD+ po sprężarki bezolejowe z certyfikatem klasy 0 i sprężarki z technologią VSD, generatory azotu i dmuchawy bezolejowe - mamy dokładnie takie opcje, które spełnią wyjątkowe potrzeby każdej winiarni.

A zatem, gdy wybierzesz się z przyjaciółmi na letnią wycieczkę po winnicach, podziękuj sprężarkom powietrza za umożliwienie tej podróży.

Dowiedz się więcej o linii produktów Atlas Copco, aby spełnić wszystkie potrzeby związane z produkcją wina, odwiedzając nasz biały dom.