Najnowsze wiadomości

24 maja 2024 0:06

FAQ: Jak najlepiej wdrożyć nowe, energooszczędne technologie sprężarek?John Senay, menedżer ds. marketingu produktów - śruby z tłokiem i wtryskiem oleju <30 kW, udzielił niedawno wywiadu magazynowi IMPO na temat technologii sprężarek i przyszłości efektywności energetycznej. Jest to druga część serii czterech wpisów na blogu, w których podzielimy się jego odpowiedziami. Pierwszy post na temat najnowszych energooszczędnych technologii można przeczytać tutaj.

P: W jaki sposób producenci mogą najlepiej wdrożyć najnowsze i najlepsze energooszczędne technologie?

Aby wdrożyć najnowsze energooszczędne technologie, producenci powinni najpierw ocenić wykorzystanie systemu sprężonego powietrza, aby określić potencjalne oszczędności wynikające z modernizacji na bardziej zaawansowany technologicznie sprzęt. Jednym z łatwych sposobów na określenie potrzeb produkcyjnych przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów operacyjnych jest zatrudnienie konsultantów ds. energii i powietrza, którzy przeprowadzają audyty systemów sprężonego powietrza.

Audyt może obejmować zarówno podstawowe inspekcje, jak i pełne badanie audytowe. We wszystkich przypadkach audyt powinien wskazać zalecenia, które poprawią wydajność i niezawodność systemu, aby ostatecznie doprowadzić do obniżenia kosztów operacyjnych. Typowe oszczędności wahają się od 30% do 50% redukcji kosztów operacyjnych, jeśli klient wdroży wszystkie sugestie audytu. Wprowadzenie tych zmian zaowocuje ciągłymi oszczędnościami energii i zwiększonymi zyskami.

Nawet przy znacznym rozwoju wydajności technologii sprężarek, niedawna ankieta przeprowadzona przez Atlas Copco Compressors wykazała, że 64% ankietowanych zakładów nie wprowadziło żadnych zmian w swoich systemach sprężonego powietrza w ciągu ostatnich dwóch lat. Podczas gdy technologia sprężarek ewoluowała, wiele zakładów nie korzysta jeszcze z potencjalnych oszczędności energii wynikających z modernizacji technologii.

Czy nadszedł czas na modernizację? Jeśli chcesz przeprowadzić audyt systemu sprężonego powietrza, aby określić, ile możesz zaoszczędzić, skontaktuj się z nami.