Najnowsze wiadomości

15 lipca 2024 13:32

Jak zrealizujesz swoje cele w zakresie energii odnawialnej w nowym roku?Ostatnie dni grudnia to doskonały czas na przegląd celów zrównoważonego rozwoju na rok 2014 i ustalenie nowych celów na rok 2015. Niezależnie od tego, czy cele Twojej firmy dotyczą ograniczenia emisji gazów cieplarnianych czy zwiększenia efektywności energetycznej, istnieje kilka konkretnych kroków, które możesz podjąć, aby osiągnąć te cele w 2015 roku.

Sprężone powietrze jest wykorzystywane jako źródło energii lub jako integralna część procesu produkcyjnego w większości branż na świecie. Z całkowitej energii zużywanej w produkcji światowej około 10 procent wynika z zastosowania systemów sprężonego powietrza. Dlatego zwiększenie efektywności energetycznej systemów sprężonego powietrza jest istotną strategią dla skutecznych globalnych inicjatyw zrównoważonego rozwoju.

Przyjrzyjmy się, w jaki sposób fabryka Cargill Turkey's Orhangazi przekracza swoje cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, inwestując w inteligentne projekty efektywności energetycznej związane z systemem sprężonego powietrza.

Ustalenie celów w zakresie zrównoważonego rozwoju środowiska

Od momentu powstania i dzięki inwestycjom w projekty efektywności energetycznej fabryka Cargill Turkey's Orhangazi zmniejszyła swoje całkowite zużycie energii elektrycznej o 6 000 megawatogodzin. Cele dotyczące zrównoważonego rozwoju środowiska obejmują zwiększenie efektywności energetycznej i wodnej o pięć procent w skali globalnej oraz zwiększenie wykorzystania energii odnawialnej o 12,5 procent do 2015 roku.

Inwestowanie w technologię napędów o zmiennej prędkości

Jeden z projektów dotyczących efektywności energetycznej fabryki obejmuje wymianę sprężarek o stałej prędkości obrotowej na bezolejowe sprężarki powietrza Atlas Copco ZT 90 VSD FF z napędem o zmiennej prędkości. Ponieważ bezolejowe sprężarki śrubowe Atlas Copco dopasowują prędkość i przepływ wyjściowy sprężonego powietrza do celów produkcyjnych, są bardzo energooszczędne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o serii ZT sprężarek śrubowych, skontaktuj się z nami lub pobierz broszurę Atlas Copco ZR-ZT 55-90 VSD FF.

Zyskaj korzyści płynące z większego zrównoważenia, niezawodności i wydajności

Technologia napędu o zmiennej prędkości obrotowej to tylko jeden z aspektów serii ZT, który przekonał fabrykę do zainwestowania w nowe sprężarki. Inne korzyści to możliwość odzyskiwania ciepła z cyklu produkcyjnego i ponownego wykorzystania go w procesach wymagających ciepłej wody. Wykorzystując energię odzyskaną z ciepła, producenci mogą zaoszczędzić zazwyczaj 95 procent (z potencjalnymi oszczędnościami do 100 procent) pierwotnej energii elektrycznej użytej do zasilania sprężarki powietrza. Ponadto bezolejowe sprężarki Atlas Copco nie wymagają wody chłodzącej, więc fabryka nie musi już używać pompy do dostarczania wody chłodzącej do sprężarek, co daje dodatkowe oszczędności energii.

Przekrocz cele w zakresie energii odnawialnej w 2015 r.

Dzięki priorytetowemu traktowaniu projektów z zakresu efektywności energetycznej i wybieraniu sprzętu, który może wykonać więcej pracy przy mniejszym zużyciu energii, firma przekroczyła swój cel w zakresie energii odnawialnej przed terminem.

Jeśli chcesz współpracować z firmą Atlas Copco w zakresie realizacji celów dotyczących energii odnawialnej, skontaktuj się z nami, wypełniając formularz zapytania ofertowego, a przedstawiciel firmy Atlas Copco wkrótce się z Tobą skontaktuje.