Najnowsze wiadomości

24 maja 2024 0:06

Trzy mity na temat CANCAN, czyli Controller Area Networking, to doskonała metoda zdalnego sterowania i monitorowania. W przypadku sprężarek system ten jest idealny, ponieważ zapewnia komunikację między maszynami, dzięki czemu procesy przebiegają płynnie, a wszelkie potencjalne problemy są identyfikowane, zanim spowodują problemy.

Pomimo swojej użyteczności, istnieją powszechne nieporozumienia dotyczące tej technologii i jej zastosowania w sprężarkach. Na szczęście jesteśmy tutaj, aby pomóc. Przyjrzyjmy się błędnym przekonaniom na temat CAN i prawdzie kryjącej się za mitami:

  1. CAN jest drogi - Fałsz. Podczas gdy niektórzy ludzie mogą postrzegać CAN jako drogą opcję, jest to prawdą tylko wtedy, gdy weźmie się pod uwagę koszt za metr kabla. Jednak CAN jest ogólnie tańszy.
  1. CAN nie jest standardem - W rzeczywistości CAN jest standardową metodą komunikacji i jest szeroko stosowana, w tym w aplikacjach takich jak systemy samochodowe, maszyny rolnicze i windy.
  1. CAN jest trudny - CAN jest w rzeczywistości szybszy i tańszy w instalacji niż tradycyjne okablowanie. Na początku może wydawać się to trudne, ale podobnie jest z każdą nieznaną technologią. Jeśli masz obawy dotyczące instalacji, skontaktuj się z ekspertem w celu uzyskania pomocy. Po zainstalowaniu i uruchomieniu systemu jest on łatwy w użyciu.

System CAN udostępnia dane wszystkim urządzeniom w sieci, zapewniając łatwą, sprawną i dokładną komunikację. Jest niedrogi, standardowy i łatwy w użyciu, co czyni go idealnym wyborem do centralnego i zdalnego sterowania i monitorowania sprężarek.

Sterownik Elektronikon firmy Atlas Copco Nigdy nie przegap żadnego postu, subskrybując nasz cotygodniowy biuletyn.