Najnowsze wiadomości

15 lipca 2024 13:41

Recenzja Ridgid JobMaxSystem RIDGID® JobMax

W tym roku obserwujemy coraz większy ruch w kategorii narzędzi akumulatorowych 12 V oraz narzędzi wielofunkcyjnych. Firma Rigid przesłała nam do przetestowania swój nowy system JobMax, który łączy 12 V akumulator litowo-jonowy z narzędziem, które obsługuje kilka narzędzi, w tym wiertarkę pod kątem prostym, wiertarkę udarową pod kątem prostym, głowicę wielonarzędziową do cięcia, szlifowania i skrobania, głowicę młota automatycznego i głowicę grzechotki.

Przetestowaliśmy zestaw startowy JobMax Multi-Tool wraz z głowicą wiertarko-wkrętarki i głowicą udarową.

Cechy JobMax

  • Jednostka bazowa 12V zasila wymienne głowice.
  • Wiercenie: 3/8" uchwyt wiertarski kątowy prawy - 550 RPM/120" lbs
  • Wbijanie: Głowica udarowa prawostronna - 650 cali lbs
  • Mocowanie: Głowica z grzechotką - 300 cali lbs
  • Akumulator 12V 1,5 Ah zapewnia wiodący w branży czas pracy
  • Spust o zmiennej prędkości
  • Światło LED dla lepszej widoczności w ciasnych miejscach
  • Szybkie ładowanie przez 30 minut
  • Gwarancja: Dożywotnia umowa serwisowa RIDGID®. Jedyna w branży BEZPŁATNA dożywotnia gwarancja. Bezpłatne części. Bezpłatny serwis. Bezpłatne akumulatory.

System JobMax składa się z narzędzia podstawowego i 12-woltowego akumulatora litowo-jonowego. Wymienne głowice po prostu zatrzaskują się w górnej części urządzenia bazowego, umożliwiając szybką i łatwą zmianę narzędzia.

Wiertarko-wkrętarka kątowa

W warsztacie mam różnego rodzaju wiertarko-wkrętarki, więc posiadanie wiertarko-wkrętarki kątowej na platformie 12 V jest całkiem fajne. Wiertarko-wkrętarka nie miała problemu z wkręcaniem długich wkrętów i wierceniem otworów zwykłymi wiertłami i szpicakami. Chociaż wiertarko-wkrętarka kątowa jest wygodna, mam jeden problem z tą i poniższą wiertarko-wkrętarką udarową. Umiejscowienie spustu jest bardzo daleko od głowicy, co sprawia, że wyważenie jest nieco dziwne. Większość dostępnych na rynku wiertarko-wkrętarek akumulatorowych ma spust bliżej głowicy, co znacznie ułatwia obsługę jedną ręką.

wiertarka

Wkrętarka udarowa JobMax do pracy pod kątem prostym

System JobMax oferuje również wkrętarkę udarową pod kątem prostym, jak pokazano powyżej. Ponownie pomysł posiadania w swojej skrzynce narzędziowej udarowego wkrętaka kątowego jest całkiem niezły. Testowaliśmy go przy wkręcaniu 3 calowych śrub i kilku 1/4 calowych śrub z łbem walcowym. JobMax nie miał problemów z wkręcaniem obu zestawów elementów złącznych. Ponownie, równowaga jest trochę dziwna ze spustem tak daleko od głowicy, ale działa dobrze z dwiema rękami na narzędziu.

JobMax Multi-Tool

Każdy potrzebuje multi-toola w swojej torbie sztuczek! JobMax Multi-Tool jest w stanie ciąć, skrobać i szlifować z podobnymi przystawkami jak inne marki na rynku. W rzeczywistości, to multi-tool pochodzi z uniwersalnym adapterem, który pozwala dołączyć większość innych marek cięcia i szlifowania akcesoriów. Testowaliśmy Multi-Tool cięcia niektórych arkuszy blachy, drewna i małych gwoździ. Testowaliśmy również podkładkę do szlifowania, która działa naprawdę ładnie, aby dostać się do ciasnych zakamarków. Byłem bardzo zadowolony z uchwytu na tym narzędziu, trzymał się mocno bez poluzowania, jak niektóre inne narzędzia wielofunkcyjne wydają się mieć problem z.

Akumulator litowo-jonowy 12 V

Akumulator litowo-jonowy 12 V sprawował się bardzo dobrze. Ładuje się w zaledwie 30 minut i wytrzymuje dłużej niż się spodziewałem podczas jazdy, cięcia i szlifowania. System baterii w tym narzędziu wydaje się być jednym z jego prawdziwych atutów. Chciałbym, aby drugi zestaw akumulatorów był standardem w tego typu narzędziach, chociaż szybki, 30-minutowy czas ładowania jest pomocny.

Ogólne przemyślenia

W tym roku testowaliśmy wiele 12 woltowych zestawów akumulatorowych i sporo narzędzi wielofunkcyjnych. System JobMax firmy Rigid łączy oba te trendy w jeden wszechstronny system, który jest w stanie wykonać wiele zadań w warsztacie i domu. JobMax posiada dużą moc, solidną konstrukcję i szeroki wybór akcesoriów do wyboru.

Uważam, że JobMax jest bardzo wydajnym narzędziem, ale myślę, że znajdą się tacy, dla których jego waga będzie nieco kłopotliwa. Szczerze mówiąc, jeśli nie posiadasz multi-toola i chcesz bezprzewodowej wersji to ten system oferuje dużą elastyczność, której inni po prostu nie oferują. Ten system jest rozsądnie wyceniony i zdolny do wykonywania zadań pod ręką.